Turniej Solidarności 2018 – relacja

W weekend 1 – 2 grudnia rozegraliśmy halowy Turniej Solidarności dedykowany chłopcom z rocznika 2005/2006. W turnieju wzięło udział 16 drużyn z Warszawy i okolic. Można powiedzieć, że nasza impreza była międzynarodowa ponieważ jedną z drużyn była ekipa z Białorusi. Turniej dwudniowy to duże wyzwanie organizacyjne a zaproszenie do udziału 16 zespołów jest niemniej wymagające. Nam się to udało a zespoły biorące a wśród zespołów biorących udział były między innymi Legia Warszawa, Polonia Warszawa, UKS Varsovia Warszawa, Józefovia Józefów, AS Wesoła i wiele innych.

Nasz UKS reprezentowały dwie drużyny, UKS Żagle I i II. Obie ekipy świetnie się spisały zajmując kolejno IV i VII miejsce. Przez cały czas trwania naszej zabawy funkcjonowała kawiarenka, loteria fantowa czy konkurs żonglerki. Ogromne podziękowania kieruję do Rodziców naszych chłopców, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania i pomagali na wielu płaszczyznach, a w sposób szczególny przy prowadzeniu kawiarenki i przyjęciu do swoich domów młodych piłkarzy polskiego pochodzenia z Białorusi. Dziękuje! – powiedział trener Łukasz Sapała, główny organizator turnieju.

Całość przedsięwzięcia wspierana była przez wolontariuszy, uczniów naszej szkoły: Jakuba Janika, Szymona Zejera, Grzegorza Zapałę, Ignacego Milewskiego oraz Franka Szulejewskiego. Turniej objęty był patronatem i wsparciem przez wiele instytucji, które przekazały upominki i pomoc różnego rodzaju. Dzięki nim turniej był bogaty we wspaniałe nagrody czy smaczne potrawy z kawiarenki. Bardzo dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Wawer, firmie SuperDrob, Instytutowi Pileckiego i Panu Michałowi Gawriłow za historyczne prelekcje dla uczestników turnieju. Ponadto słowa podziękowania dla MZPN, IPN, PWPW S.A., firmy Active Sport, Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność, która dołączyła do patronackiego zespołu darczyńców.

Klasyfikacja Końcowa turnieju:

Grupa finałowa: Liga Mistrzów i Liga Europy:

1. Legia Warszawa
2. UKS Varsovia Warszawa
3. SP im. Św. Franciszka Warszawa
4. UKS Żagle 2005/2006 I Warszawa
5. Józefovia Józefów
6. Promnik I Gończyce
7. UKS Żagle 2005/2006 II Warszawa
8. Promnik II Gończyce

Nagrody indywidualne:

Najlepszy Strzelec: Maciej Saletra (Legia Warszawa) 14 bramek