X Kuźnia Młodych Talentów – relacja z turnieju

W sobotę 17 grudnia 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej INTEGRACYJNEGO CENTRUM SPORTU I REKREACJI w Józefowie odbył się turniej Judo dla najmłodszych zawodniczek i zawodników – „X KUŹNIA MŁODYCH TALENTÓW”.
Gospodarzem turnieju był KLUB JUDO „YUKO JÓZEFÓW”, współorganizatorami Warszawsko Mazowiecki Związek Judo i Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji.
Ze względu na jubileusz (X turniej), oprawa była wyjątkowa. Turniej objęty został HONOROWYM PATRONATEM AMBASADY JAPONII”. W uroczystości otwarcia udział wzięli Przewodniczący Rady Józefowa Pan Cezary Łukaszewski, Kierownik Referatu Sportu Pani Dorota Kembrowska, Dyrektor ICSiR Pan Piotr Gąszcz oraz dwukrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw Świata i Europy Tomasz Adamiec.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10, U-12. Wystartowało 387 najmłodszych zawodników i zawodniczek Judo.

Z klubu UKS „Żagle” tym razem wystartowało dużo dzieci co nas bardzo, bardzo ucieszyło.
U-8:
Jeremi Józefiak 22 kg 7 miejsce, Szałajko Józef 22 kg 7 m-ce, Antek Dworczyk 22 kg 3 m-ce, Łukasz Jabłoński 26 kg udział, Mateusz Witek 26 kg udział, Eryk Urbański 30 kg 5 m-ce;

U-10:
Tadeusz Szulejewski 28 kg 5 m-ce, Franek Kamiński 34 kg 7 m-ce;

U-12:
Benedykt Oleszczyk 33 kg 7 m-ce.

Dla większości  były to pierwsze zawody i ogromne gratulacje za zajęte miejsca, W JUDO „punktują” miejsca od 1 do 7. (I, II, 2x III, 2X V, 2X VII).

antek-dworczyk