Witryna zrealizowana dzięki:

Basket rEvolution 2017

Tydzień w czerwcu oraz tydzień w sierpniu to zdecydowanie za mało dla spragnionego gry młodego adepta koszykówki. Zorganizowane przez pana Huberta Dziubę i Pawła Sobiecha zajęcia cieszyły się stałą popularnością. Uczniowie mogli podszkolić swoje umiejętności indywidualne oraz zwiększyć skuteczność zespołowego ataku, jak i obrony.

Dużo dodatkowego treningu w grupie bardzo mi się przyda” – mówi Józek Koszewski, uczestnik Basket rEvolution. „Na podwórku trenuję sam lub z bratem, a tutaj mimo, że szkoła nie działa i są wakacje, mogłem profesjonalnie trenować z innymi kolegami.” Dla niektórych ciekawym urozmaiceniem były tzw. dryblerki, czyli okulary do nauki kozłowania. Grając w nich uczą się kozłowania bez ciągłego zerkania w dół. Każdy profesjonalny zawodnik posiada tę umiejętność, dzięki której z większą swobodą porusza się z piłką po boisku i może reagować na bieżąco na to, co się na nim dzieje.” – mówi pan Paweł Sobiech, II trener drużyny. „Poza treningiem umiejętności indywidualnych ćwiczyliśmy różne warianty rozegrania ataku” – dodaje.
Poznałem mnóstwo ciekawych taktyk na rozegranie ataku.” – relacjonuje Filip Górecki. „Byłem w grupie ze starszymi kolegami, co też pozwalało na podglądanie w akcji najlepszych. Do tej pory nie miałem takiej okazji.”
Zajęcia odbywały się od 15:00 do 18:00 i trwały dwa tygodnie. Uczniowie stawiali się na nie punktualnie i uczestniczyli z zaangażowaniem obcym letniemu rozluźnieniu. Niektórzy – jak Janek Koszewski kwitowali „Dobrze spędziłem czas. Szkoda, że nie mogłem być przez pełne dwa tygodnie.”

Nic straconego. Przyszłe lato czeka i już zaprasza na zajęcia z koszykówki!

cof