Witryna zrealizowana dzięki:

Deichmann Minimistrzostwa 2016 – Wielki sukces rocznika 2007

Deichmann Minimistrzostwa to obok turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce, rozgrywany już po raz dziewiąty. Rozgrywki mają charakter ogólnopolski, od tego roku goszczą one w najważniejszych ośrodkach miejskich na terenie wszystkich województw. Zawody rokrocznie przyciągają najlepsze drużyny z całej polski oraz notują reokordy frekwencji – ostatnia, 8 edycja Minimistrzostw to ponad 15 000 zawodników. Ciekawą formułą turnieju jest to, że wszystkie drużyny grają pod nazwą wybranego przez siebie państwa.

Do turnieju wystawiliśmy dwie drużyny:

Portugalia w składzie – Maciej Pawłowicz, Stanisław Rodowicz, Franciszek Kobyliński, Franciszek Średziński, Józef Chorosiński, Tomasz Chmielewski, Paweł Staszak, Jakub Borek, Kamil Dywan, Piotr Watrakiewicz.

Francja w składzie – Krzysztof Szołajski, Krzysztof Nuszkiewicz, Ignacy Paczoska, Szymon Izbicki, Michał Gałęzowski, Stanisława Szostak, Maciej Szałek, Klemens Gawrysiak, Stanisław Artych, Jan Koźluk.

W Warszawie w naszej kategorii wiekowej do rywalizacji przystąpiło 27 zespołów. I faza turnieju rozgrywana była w dwóch grupach systemem ligowym „każdy z każdym”. Do pierwszej grupy trafiła Portugalia, która ostatecznie zajęła 4 miejsce, tylko dlatego, że nie udało nam się rozegrać wszystkich meczów, dostaliśmy trzy walkowery, tracąc 9 punktów. Jeśli tylko rozegralibyśmy wszystkie mecze, zapewne zajęlibyśmy miejsce pierwsze. Francja rywalizowała w grupie drugiej, zdobywając na koniec fazy grupowej 5 miejsce. Francji nie udało się rozegrać jednego meczu, który pozbawił nas trzeciego miejsca w grupie. Warte podkreślenia jest to, że wyniki z fazy grupowej nie miały wpływu na ostateczne miejsce w całym turnieju, każda drużyna miała szanse na końcowy sukces. Miejsca w grupie rzutowały jedynie na rozstawienie w drugiej fazie turnieju.

Faza finałów miejskich, drugi etap rozgrywek to faza play-off. Na każdym etapie fazy finałów miejskich drużyna rozgrywała jeden mecz, który musiał zakończyć się wyłonieniem zwycięzcy, przegrywający odpadał z turnieju. W 1/16 finału obie nasze drużyny wygrały swoje mecze. Niestety w 1/8 finału musieliśmy rozegrać bratobójczy pojedynek, Portugalia zagrała z Francją. Po ostatnim gwizdku sędziego to chłopcy reprezentujący barwy Portugalii cieszyli się bardziej, pokonali swoich kolegów 5-1, tym samym wyeliminowali drużynę Francji z turnieju. Francja żegnała się z turniejem, pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie. Chłopcy z Francji wygrali 9 spotkań z 13-tu, strzelili 48 bramek, tracąc 34.

Drużyna Portugalii grała dalej. W ćwierćfinale zagrała ze zwycięzcą drugiej grupy Monako (Huragan Wołomin). Po emocjonującym spotkaniu wygraliśmy 4-3. Półfinałowy mecz zagraliśmy z drużyną Paragwaju. Od samego początku kontrolowaliśmy przebieg spotkania, wygraliśmy 4-2. W finale spotkaliśmy się z drużyną Czech, która na co dzień reprezentuje barwy Talentu Targówek. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwsi bramkę zdobyli Czesi. Nic nie wskazywało na to, że jeszcze przed przerwą odrobimy straty, graliśmy trochę pod dyktando drużyny przeciwnej, jednak po bramce Maćka Pawłowicza zdołaliśmy wyrównać. W drugiej połowie to my przejęliśmy inicjatywę, mądrze graliśmy w obronie i raz po raz kontrowaliśmy drużynę Czech. Jedna z naszych akcji przyniosła rzut rożny. Świetne rozegranie stałego fragmentu zaowocowało strzeleniem bramki przez Józka Chorosińskiego. Wygrywamy 2-1 i nie dajemy już sobie wydrzeć zwycięstwa.

Wielki sukces całego zespołu UKS Żagle rocznik 2007 – zwyciężamy Minimistrzostwa Deichmann w Warszawie. Cały rok szkolny pełen wyzwań i ciężkiej pracy przyniósł triumf w bardzo prestiżowym turnieju.

Ale, to dopiero początek!!! JEDZIEMY DO WAŁBRZYCHA na wielki finał, w którym na przeciw siebie staną drużyny z 29 miast z całej Polski, razem 32 zespoły. Śmiało rzec można, że finały w Wałbrzychu to Minimistrzostwa Polski, a najlepsza drużyna zdobędzie tytuł Mistrza Polski w kategorii U9.

Trzymajmy kciuki za reprezentację drużyny rocznika 2007. Niech po-łączy nas piłka:)

Finał finałów odbędzie się w dniach 25-26 czerwiec. Zapraszamy do śledzenia wyników z Ogólnopolskiego Finału na stronie organizatora: www.kochamsport.pl