Witryna zrealizowana dzięki:

Dlaczego warto uprawiać judo?

Trzeci miesiąc treningów judo w toku.
Zajęcia odbywają się na 5 poziomach edukacyjnych – od Grupy Startowej po starszych zawodników w Szkole w Międzylesiu.

Trenerzy realizują program szkoleniowy od początkowej fazy w najmłodszej grupie – wdrażanie zasad, sporo elementów zabawy, oswojenie ze strojami, aż do regularnego szlifowania techniki w najstarszej grupie.

Dlaczego warto uprawiać judo?

Uprawianie jakiegokolwiek sportu na poziomie odpowiednim dla potrzeb i możliwości danego człowieka przynosi zawsze różnorodne korzyści. Biorąc pod uwagę, że judo jest jedną z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportu, jej uprawianie w konsekwencji prowadzi do uzyskania bardzo wysokiego poziomu sprawności fizycznej. Judo rozwija równomiernie zarówno „w lewo jak i w prawo”, wszystkie partie mięśni, co oprócz kształtowania ładnej sylwetki przyczynia się do korekcji wad postawy. Ponieważ ważnym elementem treningu judo są ćwiczenia gimnastyczne i akrobatyczne, adepci tego sportu nabierają gibkości i zwinności, a także nabywają przydatnej w życiu umiejętności bezpiecznego padania. Umiejętności jakich nabywa się w trakcie treningów i zawodów, mogą także uczyć skutecznych sposobów obrony przed nieoczekiwanym atakiem.

IMG_5970