Witryna zrealizowana dzięki:

III miejsce UKS Żagle 2008 na turnieju 'Sportowo i Patriotycznie’

W ostatni dzień września zespół UKS Żagle rocznik 2008 wziął udział w wydarzeniu „Sportowo i Patriotycznie’. Był to turniej piłkarski zorganizowany przez Warszawską Akademię Piłki Nożnej wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej, mający na celu upamiętnić Powstanie Warszawskie oraz 'Rzeź Woli’. Gościem honorowym uroczystości był uczestnik Powstania Warszawskiego por. Tadeusz Moszczyński ps. Tadzik. Rozpoczął on turniej od krótkiego przemówienia w którym zachęcił chłopców do gry 'fair play’ i okazywania szacunku do swoich rywali / kolegów z boiska.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn z rocznika 2008, które stworzyło dwie grupy po 4 zespoły. Nasi chłopcy w grupie wygrali dwa pierwsze spotkania (4-2 oraz 5-0) i przegrali trzecie (0-2). Tym samym awansowaliśmy do półfinału z 2. miejsca w grupie. Niestety w półfinale również przegraliśmy wynikiem 0-2 i czekał na nas mecz o 3. miejsce. W małym finale po regulaminowych 12 minutach gry był bezbramkowy remis, więc czekały nas rzuty karne, które udało się pewnie wygrać i zapewnić sobie miejsce na 'pudle’.

Świetny wynik chłopców, z którego również się bardzo ciesze. Zaczęliśmy turniej wygrywając dość łatwo dwa mecze. Potem zmierzyliśmy się z rywalami, którzy postawili bardzo trudne warunki. Trochę nas to zaskoczyło, zabrakło koncentracji. Nie było łatwo o dogodne sytuacje bramkowe, więc nie było już goli. Na szczęście mecz o 3. miejsce zagraliśmy też pewniej w obronie i skończyło się na rzutach karnych. Tym razem koncentracji i spokoju nie zabrakło i mogliśmy się cieszyć z III miejsca. Poza wynikiem, cieszę się również z tego, że chłopcy w przerwie między meczami sami podchodzili do por. Tadeusza Moszczyńskiego i słuchali Jego opowieści na temat okupowanej Warszawy i Powstania  – powiedział trener Michał Pielech