Witryna zrealizowana dzięki:

Judo – rozwijająca aktywność dla chłopców

Twórcą judo jest Japończyk, prof. Jigorō Kanō, który to wyeliminował ze służącego w owych czasach do zabijania ju jitsu, wszystkie elementy zagrażające życiu i zdrowiu tworząc najbardziej ogólnorozwojowy sport (wg literatury zajmującej się tymi zagadnieniami). Judo rekomendowane jest przez UNESCO jako idealny sport dla dzieci i młodzieży w wieku 4 – 21 lat: „jest to najbardziej efektywne połączenie między psychiczno-fizyczną równowagę dziecka, ponieważ poprzez zabawę umożliwia jego harmonijny rozwój”. Pozwala to na promocję „pełnego wychowania fizycznego”, rozwijając wszystkie psychomotoryczne umiejętności. Oburęczność, lateralizacja rzuty, ciągnięcie, pchanie, czołganie, skoki, toczenia, upadki, koordynacja ruchowa oraz niezależność obu rąk i stóp. Ale także relacje z innymi ludźmi w ćwiczeniu i w walce, integracja dynamiki, techniki i taktyki, a do tego poszukiwanie perfekcyjności.

Judo rozwija szereg pozytywnych wartości:

· Szacunek
· Odwagę w bronieniu prawdy
· Serdeczność
· Honor
· Skromność
· Samokontrolę
· Lojalność
· Przyjaźń
· Wdzięczność
· Zasady równości

Judo jest rekomendowane w przypadku dzieci drobnych, astmatycznych, albo mających problemy ze wzrokiem, gdyż wzmacnia poczucie własnej wartości i zmniejsza uczucie cierpienia związane z tymi przewlekłymi zaburzeniami.
Znaczenie „ukemi”, które uczy jak należy prawidłowo upadać zostało docenione przez trenerów innych sportów. Wyrobienie prawidłowych nawyków padania u małych dzieci pozwala na wykorzystanie ich w przyszłości w takich sportach, jak: rugby, kolarstwo, piłka nożna, jeździectwo, wyścigi motocyklowe i w wiele innych.

Zapraszamy do zapisu syna do sekcji judo. Jest możliwość dołączenia do grupy od października.

Natomiast w przyszłym tygodniu będzie można nabyć strój judo dla syna. W przypadku zainteresowania prosimy przesłać wiadomość do biura klubu: biuro@ukszagle.pl wraz z informacją na temat rozmiaru (od 100 cm wzrostu wzwyż co 10 cm).