Witryna zrealizowana dzięki:

Konferencja UKS Żagle już we wtorek!

Szanowni Państwo,

Uczniowski Klub Sportowy ŻAGLE ma przyjemność zaprosić na konferencję pt. „SPORT I OLIMPIZM WE WSPÓŁCZESNEJ SZKOLE – TRACYCJE I CIĄGŁOŚĆ”. Wydarzenie będzie miało miejsce we wtorek 24 kwietnia 2018r., w godzinach 18:30-20:30, w szkole ŻAGLE, na ul. Pożaryskiego 28 w Warszawie.

W roku rozgrywania Zimowych Igrzysk Olimpijskich warto zadać sobie kilka pytań:
– Czy współczesny sport i olimpizm mogą nas jeszcze czegoś nauczyć?
– Gdzie szukać sportowych inspiracji do pracy wychowawczej w domu?
– Czy można (tu i teraz) empirycznie zmierzyć wychowawczy trud rodziców, nauczycieli i trenerów?
– Wychowanie poprzez sport: nośny slogan czy szansa na wparcie rozwoju? Aktywność sportowa: nagroda czy kara- jak przez sport motywować do nauki?

Wspólnie z prelegentami postaramy się znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.
W dyskusji uczestniczyć będą: Hubert Dziuba – wychowawca i nauczyciel w szkole Żagle, trener pływania, biegania oraz koszykówki w UKS Żagle, organizator turystyki aktywnej dla dzieci i młodzieży, pasjonat sportu dla wszystkich, praktyk wychowania poprzez sport.
Głównym prelegentem będzie natomiast: doc. dr. Krzysztof Zuchora – poeta, eseista, pedagog, doktor nauk o kulturze fizycznej, wykładowca AWF w Warszawie, przewodniczący Komisji Kultury i Edukacji Polskiego Komitetu Olimpijskiego (2001-2005), wiceprzewodniczący Polskiej Akademii Olimpijskiej. Redaktor naczelny czasopism: „Kultura Fizyczna”, „Magazyn Olimpijski”, zastępca redaktora naczelnego kwartalnika „Quo vadis?”. Autor książek poetyckich i naukowych. Laureat licznych wyróżnień oraz nagród za działalność naukową, artystyczną oraz społeczną. Autorytet i krzewiciel idei olimpijskich.

Agenda wydarzenia:
18.30 Przywitanie gości
18:30-19:00 „Wychowanie poprzez sport na treningu, zawodach czy w domu? Inspiracje, motywacje i owoce”- H. Dziuba
19:00-20:00 „Sport i olimpizm we współczesnej szkole- tradycje i ciągłość”- K. Zuchora
20:00-20:30 Czas na indywidualne dyskusję z prelegentami oraz zapoznanie się z publikacjami gościa specjalnego
20:30 Zakończenie Konferencji.

– PRZYJDŹ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ –

konferencja Zagli2018