Witryna zrealizowana dzięki:

Królewska dyscyplina dotarła również do naszego Przedszkola „Strumienie”

Od połowy września szachy znajdują się w ofercie Przedszkolnego Klubu Sportowego. Aby zwiększyć przyswajalność przekazywanych treści, od października wprowadzony został podział na dwie grupy wiekowy.
Grupa młodsza poznaje tajniki królewskiej gry od podstaw. Do tej pory dzieci potrafią poruszać się już figurami szachowymi, a swoje umiejętności ćwiczą poprzez gry i zabawy szachowe, np. „grzybki”. W najbliższym czasie mamy nadzieję, że rozegramy już wspólnie swoje pierwsze partie wykorzystując wszystkie bierki szachowe.
Grupa starsza to w większości dzieci, które zetknęły się już wcześniej z szachami uczestnicząc w zeszłorocznych zajęciach albo grając w domu. 5-latki znają już ruchy wszystkich bierek szachowych oraz podstawowe pojęcia, m.in. szach, mat, pat.
Do tej pory na zajęciach oprócz ćwiczeń przy szachownicy dzieci rozwiązywały proste zadania na kartach pracy, grały w szachowe „memory”, oglądały prezentację pokazującą szachy z różnych zakątków świata, a także dla oglądały bajkę o młodym szachiście.
Dodatkowymi atrakcjami wprowadzonymi przez Panią Ewę była możliwość zagrania na szachach drewnianych przypominających figurki wojskowe czy szachach Star Wars. Po każdych zajęciach dzieci otrzymują kolorowanki o tematyce szachowej.

szachy-pks