Witryna zrealizowana dzięki:

„Nie posłuchali trenera!”

W sobotę 4 marca tradycyjnie w Wiązownie sekcja biegowa UKS Żagle zainaugurowała kolejne sezon. Przy pięknej zimowej pogodzie nasi biegacze stając w szranki z własnymi ograniczeniami, mrozem oraz innymi zawodnikami, punktualnie o 12:15 wystartowali na dystansie 5 km.

Taktyka na bieg była prosta: pobiec na czas ok 21 minut. Zawodnicy jednak nie posłuchali trenera i postanowili powalczyć o wyniki życiowe. Z ogromna radością donosimy, iż obu się to udało!

Patryk Pawłowski zameldował się na mecie po 19 minutach i 32 sekundach. Pół minuty później dobiegł kolega z drużyny: Rafał Szcząchor, któremu do magicznej granicy 20 minut zabrakło jedynie 4 sekund!

„Jestem ogromnie dumny z naszych zawodników”– mówił po stracie trener Hubert Dziuba, dodając: „(…) W tym sezonie planowaliśmy zejść poniżej 20 minut / 5 km, to że udało nam się to już w pierwszym starcie w sezonie każe zmienić plany treningowe jednocześnie rozbudzając nadzieję oraz ambicję do przesuwania kolejnych granic”.

Biegaczom gratulujemy wyśmienitych wyników i czekamy na kolejne również wyborne wieści z tras kolejnych biegów.