Witryna zrealizowana dzięki:

Odważni piłkarze dzielnie walczyli na turnieju!

W dniu 17 listopada UKS Żagle zorganizował kolejną edycję piłkarskiego Turnieju dla Odważnych. W zawodach wzięło udział osiem zespołów. W związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości wydarzenie zostało poprzedzone odśpiewaniem hymnu państwowego. Oprócz meczów piłki nożnej uczestnicy mieli możliwość obejrzenia patriotycznych filmów, wziąć udział w loterii, a także innych towarzyszących przedsięwzięciach.

Motywem przewodnim Turnieju dla Odważnych była polska husaria, która w walkach wielokrotnie była niezwyciężona i kiedy trzeba było broniła wolności Europy. Historię polskiego oręża przybliżył uczestnikom p. Dariusz Bielecki, czyli rekonstruktor husarii. Podczas wykładu zawodnicy oraz Rodzice mogli usłyszeć o licznych bitwach, a także dotknąć kopii czy innych ważnych przedmiotów husarskiej zbroi.

To było niesamowite spotkanie. Husarz zrobił na nas fantastyczne wrażenie. Była to dla nas wszystkich fantastyczna lekcja historii – powiedział Mateusz Nagórski, koordynator sekcji piłki nożnej UKS Żagle.

Osią wydarzenia były oczywiście turniejowe mecze. Chłopcy wykazywali się na boisku niesamowitą odwagą. Mecze były bardzo zacięte i wszyscy dali z siebie tyle ile mogli. Licznie zgromadzeni na trybunach Rodzice stworzyli wspaniałą atmosferę fair-play. Ostatecznie w turnieju zwyciężyła drużyna AP Brychczy. Podczas zakończenia odbyło się losowanie nagród w loterii fantowej. Głównymi nagrodami były piłki, a także pamiątki Legii Warszawa. Emocje były niesamowite!

Dziękuje serdecznie za pomoc w organizacji turnieju naszym niezastąpionym Rodzicom – powiedział Dawid Woźniakowski, trener UKS Żagle r. 2011.

Turniej został zorganizowany w ramach programu „Sport i Nowoczesny Patriotyzm – budowanie wspólnoty młodych Polaków”. Program SiNP realizowany jest dzięki wsparciu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych

TDO2018-01