Witryna zrealizowana dzięki:

Ogólnopolski finał Minimistrzostw Deichmann

W dniach 24 – 26 czerwca w Wałbrzychu odbył się ogólnopolski Finał Finałów turnieju Deichmann Minimistrzostwa, do którego przystąpiła również Nasza drużyna UKS Żagle rocznik 2007, zdobywając w końcowym rozrachunku wysokie IV miejsce.

Na turniej do Wałbrzycha pojechaliśmy w tym samym składzie, w jakim występowaliśmy w etapie warszawskim.
Przypominamy, że Nasz zespół reprezentował drużynę Portugalii: Paweł Staszak, Franciszek Średziński, Piotr Watrakiewiecz, Stanisław Rodowicz, Józef Chorosiński, Kamil Dywan, Maciej Pawłowicz, Jakub Borek, Franciszek Kobyliński, Tomasz Chmielewski.
W całym finale ogólnopolskim udział wzięło 32 drużyny z całej Polski, a wśród nich drużyny na co dzień reprezentujące takie kluby jak: Korona Kielce, Pogoń Szczecin, Górnik Łęczna, Jagiellonia Białystok, Resovia Rzeszów czy zwycięzca turnieju Chemik Bydgoszcz. To były świetne zawody w wykonaniu naszych małych piłkarzy. Chłopcy w każdym meczu pokazywali prawdziwego ducha walki i bardzo wysoki poziom umiejętności technicznych. Naprawdę niewiele zabrakło, żeby zagrać w finale. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, a Nasi chłopcy nie ustępowali przeciwnikom pod żadnym względem. Naprawdę niuanse zadecydowały, o tym, że to drużyna z Bydgoszczy cieszyła się ze zwycięstwa w całym turnieju. Nasi chłopcy pokazali charakter, grali zawsze do końca, nie odstawiali nogi w żadnej sytuacji. Ten turniej na długo pozostanie w Naszej pamięci, to była przygoda życia, niezwykłe doświadczenie, próba charakteru którą zdaliśmy na szóstkę. Chłopcy z naszej szkoły rywalizowali jak równy z równym z zespołami złożonymi z zawodników wyselekcjonowanych niekiedy z całych miast. BRAWO UKS ŻAGLE rocznik 2007.

Na koniec turnieju okazało się, że do sukcesu drużynowego dołożyliśmy jeszcze indywidualne wyróżnienie. Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii U9 został zawodnik UKS Żagle Warszawa: Józef Chorosiński!

mmd