Witryna zrealizowana dzięki:

Podsumowanie MiniMistrzostw Deichmann 2017 – rocznik 2008

W sobotę 3 czerwca odbyły się finały rozgrywek Deichmann 2017 w grupie U-9 (rocznik 2008).

Obie drużyny UKS Żagle (Australia i Urugwaj) wygrały swoje mecze na poziomie 1/16 finałów.

Niestety w 1/8 oba nasze zespoły przegrały i odpadły z turnieju. Warto zaznaczyć, że Australia przegrała w dogrywce, a Urugwaj, po jeszcze bardziej emocjonującym meczu, odpadł dopiero w rzutach karnych. Natomiast Stefan Bojemski w końcowej klasyfikacji króla strzelców całych rozgrywek uplasował się na świetnym 5. miejscu (na ponad 300 zawodników!).

Z pewnością mecze w formule play-off są niezwykle emocjonujące, zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Po turnieju pozostał lekki niedosyt. Nasze zespoły odpadły dość wcześnie, po porażkach z rywalami na podobnym poziomie. Z pewnością oba te mecze były do wygrania, naszym zawodnikom bardzo zależało. Był pot, były łzy, była sportowa złość po odpadnięciu. Ale takie doświadczenia kształtują drużynę. Gratuluję chłopakom świetnej gry w całych rozgrywkach Deichamnna – jestem z nich dumny – powiedział trener Michał Pielech

FullSizeRender 22