Witryna zrealizowana dzięki:

Podsumowanie Otwartych Mistrzostw UKS Żagle w szachach

W dniu 07.04.2018. odbyły się Otwarte Mistrzostwa UKS ŻAGLE w szachach.

Turniej rozegrano w dwóch grupach: OPEN dla wszystkich chętnych oraz PIERWSZE KROKI dla dzieci do lat 10 i maksymalnie do V kategorii szachowej. Wyniki w grupie OPEN: I Damian Graczyk z Katowic II Dariusz Gajewski z Pruszkowa III Grzegorz Kordula z Wesołej.

Najlepsi ze szkoły Żagle: Jan Góral IV, Dominik Nocek VII oraz Antoni Góral VIII miejsce.

W turnieju OPEN dodatkowo sklasyfikowano najlepszych do 15 lat: I Grzegorz Kordula (13lat) II Jan Góral (12lat) III Dominik Nocek (9lat) oraz najlepszych do lat 12: I Antoni Góral (10lat) II Franciszek Kania (11lat) III Adam Biernat (11lat).

W grupie PIERWSZE KROKI najlepsi okazali się: I Antoni Tymiński, II Michał Krempa, III Artem Mukovoz.

Najlepsi ze szkoły Żagle: Michał Krempa II, Wojciech Blankiewicz IV oraz Michał Sobula V miejsce.

Zawody toczyły się w przyjaznej atmosferze w szkole „Strumienie”. Udział wzięło ponad 40 osób w tym uczniowie oraz rodzice szkoły Żagle. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy i upominki. Szczegółowe wyniki na stronie internetowej chessarbiter. Zawody zorganizowali oraz przeprowadzili trenerzy: January Jedynak oraz Daniel Frączek. Mistrzostwa dofinansowane zostały przez Urząd Miasta Józefowa.

szachy01

szachy02