Witryna zrealizowana dzięki:

Relacja z Turnieju dla Odważnych 2015

W minioną sobotę (21 listopada) odbył się Turniej dla Odważnych, w tym roku przygotowany dla zawodników z rocznika 2008 i młodszych. Do zawodów stanęło w sumie 12 zespołów, w tym trzy nasze drużyny. Gościliśmy natomiast zawodników takich zespołów jak: Bór Regut, PKS Serce Falenica, Wicher Kobyłka, KS Konstancin, Polonia Warszawa, Szkoła Futbolu Warszawa (wystawili dwie drużyny), UKS Iwiczna oraz Warszawska Akademia Piłki Nożnej.

Zgodnie z tematem turnieju, zachęcaliśmy chłopców do odważnej gry i wielu strzałów na bramkę, co z pewnością można było zaobserwować na boisku. Młodzi piłkarze grali bardzo ambitnie, praktycznie w każdym meczu zdobywając po kilka bramek.

Forma turnieju była bez wynikowa – wszyscy rozegrali tyle samo spotkań. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy po 4 drużyny. W grupach odbyły się mecze systemem „każdy z każdym”, a następnie zostało rozegranych 6 meczów finałowych (każdy zespól zagrał w jednym meczu finałowym). Na koniec była oczywiście ceremonia wręczenie nagród. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Zostali też wybrani „Najodważniejsi zawodnicy Turnieju”. Jednym z nagrodzonych został najmłodszy zawodnik turnieju, urodzony w końcówce 2010 roku, piłkarz reprezentujący barwy Wichru Kobyłka – za odwagę do gry przeciwko starszym zawodnikom, niekiedy nawet o prawie trzy lata! Wyróżnienie to otrzymali również piłkarze, którzy nie bali się często strzelać na bramkę przeciwnika, co przełożyło się na największą liczbę strzelonych bramek. Byli to, ex aequo, reprezentanci UKS Iwiczna oraz WAPN. Natomiast nagroda dla „Najodważniej grającej drużyny” trafiła do zespołu Szkoły Futbolu Warszawa – gratulujemy!

Pomiędzy rozgrywkami każda drużyna uczestniczyła również w specjalnie przygotowanej na tę okazję zabawie – „Próba odwagi”, prowadzonej przez naszego trenera – Tomka Tryka. Celem zabawy było ukazanie chłopcom, czym jest odwaga w życiu na co dzień – pomaga osiągać trudne do zrealizowania cele i dokonywać wielkich rzeczy.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i trenerom za udział – dzięki Wam turniej rozegrany został w duchu fair-play oraz atmosferze wzajemnego szacunku. Dziękujemy również sponsorom oraz osobom, które pomogły przy organizacji turnieju.

„Jestem bardzo zadowolony z gry naszych chłopców na tym turnieju. Szczególnie biorąc pod uwagę, że w naszej drużynie jest też liczna grupa chłopców urodzona w 2009 roku. Momentami było widać, że nasi młodsi zawodnicy zdecydowanie odstają fizycznie od starszych rywali, ale nadrabiali wolą walki i odwagą. Na szczególnie wyróżnienie zasługuje Dominik Tomczak oraz Jan Stębelski, którzy ani trochę się nie przestraszyli większych od siebie rywali, a co więcej – bardzo często byli najodważniej grającymi zawodnikami na boisku. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować również wszystkim Rodzicom, którzy wsparli kawiarenkę dostarczając zaopatrzenie lub pomagając przy samej dystrybucji w dniu turnieju.” – powiedział po turnieju trener Michał Pielech.