Sportowa oferta wakacyjna Przedszkolnego Klubu Sportowego

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami!

Jak co roku zapraszamy przedszkolaków do zapisu na Wakacyjne Kluby Sportowe. W tym roku udało się nam przygotować rekordową ilość klubów – aż 6 rodzajów!

Wakacyjne Klub Sportowe to tematyczne tygodnie na sportowo z jednej dyscypliny sportowej odbywające się przez cały tydzień.

Zapisy już się rozpoczęły i trwają do 15 czerwca poprzez elektroniczny formularz zapisów dostępny tutaj:

FORMULARZ ZAPISÓW

REGULAMIN ZAJĘĆ

1. Wakacyjny Klub Piłkarski

Prowadzą: trenerzy PKS i UKS
Termin: 25-29.06
Godziny: 12:20 – 14:00 (trening w godzinach 12:35 – 13:45)
Cena: 100,00 zł za tydzień / 25,00 zł za pojedynczy dzień

Opis: Wakacyjny Klub Piłkarski to cykl codziennych treningów dla przedszkolnych piłkarzy. Chłopcy kształtują sprawność ogólną, a także poznają fundamentalne zasady piłki nożnej. Trenerzy wykorzystują narrację bajkową oraz różne zabawy z piłką. W ten sposób pragną zarazić chłopców pasją do ruchu oraz systematycznej aktywności fizycznej.

2. Wakacyjny Klub Piłkarski

Prowadzą: trenerzy PKS i UKS
Termin: 02-06.07
Godziny: 12:20 – 14:00 (trening w godzinach 12:35 – 13:45)

3. Wakacyjny Klub Taneczny

Prowadzi: Mateusz Mielcarz
Termin: 02-06.07
Godziny: 10:00 – 10:40
Cena: 100,00 zł za tydzień / 25,00 zł za pojedynczy dzień

Opis: Serdecznie zapraszamy na Wakacyjny Klub Taneczny! Podczas cyklu zajęć dzieci poznają choreografię do znanych i lubianych utworów a zwieńczeniem nauki będzie pokaz taneczny. Przedszkolaki poznają elementy różnych tańców: hip-hop, jazz, taniec towarzyski, disco, nowoczesny i itp. Na każdych zajęciach odbędą się również gry i zabawy ruchowe w oparciu o ruch sceniczny i nabyte umiejętności taneczne!

4. Wakacyjny Klub Flamenco

Prowadzi: Julia Kłosińska
Termin: 09-13.07
Godziny: 10:30 – 11:00
Cena: 100,00 zł za tydzień / 25,00 zł za pojedynczy dzień

Opis: Podczas cyklu zajęć Wakacyjnego Klubu Flamenco dzieci będą się zapoznawać tanecznie ze światem flamenco – roztupią się, rozklaszczą i rozkręcą, zanurzając się od czasu do czasu w delikatność. W trakcie gier i zabaw flamenco poznają podstawowe figury taneczne. Będą się również uczyć choreografii, którą pokażą pod koniec cyklu zajęć. Zapraszamy na zajęcia, zapraszamy do radości!

5. Wakacyjny Klub Tańca Ludowego

Prowadzi: Paulina Kroplewska – Kurach
Termin: 16-20.07
Godziny: 12:30 – 13:15
Cena: 100,00 zł za tydzień / 25,00 zł za pojedynczy dzień

Opis: Zajęcia te opierają się na tańcu ludowym i zabawach muzyczno-tanecznych. Taniec ludowy to coraz bardziej powszechna forma tańca dla dzieci, ponieważ kroki taneczne można dostosować do wieku małych tancerzy, a zabawa jaka temu towarzyszy jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Taniec ludowy rozwija nie tylko poczucie rytmu i inne zdolności muzyczno-taneczne dzieci, ale także jest świetną okazją do zapoznania się z bogactwem i pięknem polskiej kultury ludowej. Podczas wakacyjnych zajęć dzieci dodatkowo dowiedzą się jak wyglądają stroje ludowe, a także zobaczą fragmenty koncertów zespołów ludowych.

6. Wakacyjny Klub Baletowy

Prowadzi: Paulina Kroplewska – Kurach
Termin: 16-20.07
Godziny: 13:15 – 14:00
Cena: 100,00 zł za tydzień / 25,00 zł za pojedynczy dzień

Opis: Są to zajęcia z podstaw tańca klasycznego (potocznie nazywanego baletem) urozmaicone ciekawymi wiadomościami z tej dziedziny. Dzieci poprzez ćwiczenia, układy baletowe oraz różnego rodzaju zabawy muzyczne uczą się gracji, gibkości, precyzji, dyscypliny i koordynacji ruchowej oraz rozwijają się nie tylko ruchowo, ale także muzycznie. Piękny strój oraz nauka zwiewnych i delikatnych kroków baletowych pomaga im przenieść się w bajkowy świat baletu. Podczas wakacyjnych zajęć dzieci będą mogły zobaczyć prawdziwe pointy – utwardzane baletki do stawania na czubkach palców, oraz inne elementy stroju tancerki baletowej, a także zobaczą fragmenty popularnych spektakli baletowych – np. „Śpiąca Królewna”.

7. Wakacyjny Klub Gimnastyki Korekcyjnej

Prowadzi: Agnieszka Świątek
Termin: 23 – 27.07
Godziny: 10:00 – 10:40
Cena: 100,00 zł za tydzień / 25,00 zł za pojedynczy dzień

Opis: Serdecznie zapraszamy na Wakacyjny Klub Gimnastyki korekcyjnej. Podczas cyklu zajęć każde dziecko zostanie poddane badaniu wad postawy, dodatkowo dzięki zastosowaniu podoskopu każde dziecko będzie miało zbadane stopy. W czasie ćwiczeń wzmacniane będzie napięcie mięśniowe, korekta wad postawy. Poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej. Na każdych zajęciach odbędą się również gry i zabawy ruchowe w formie atrakcyjnej dla przedszkolaków.