Witryna zrealizowana dzięki:

UKS Żagle 2005/2006 – Lokomotywa ruszyła!

„Ruszyła maszyna po szynach…” lecz nie ospale, ale z impetem. Drużyna UKS Żagle 2005/2006 wystartowała w nowy sezon 2018/2019. W obecnej chwili nasza drużyna liczy osiemnastu zawodników. Jak na początek roku szkolnego to zadowalający wynik. Aktualny rok zwłaszcza dla młodszych chłopców jest pewnego rodzaju nowym doświadczeniem. Po pierwsze nowy trener, po drugie połączenie ze starszymi chłopcami. Jednakże, jak pokazuje mijający miesiąc i młodsi i starsi zawodnicy mojego zespołu bez problemu zaaklimatyzowali się w nowych realiach i śmiało można stwierdzić, że idziemy w dobrym kierunku. Na naszych treningach i meczach widzę dużo chęci, zaangażowania i coraz więcej uśmiechu. Trenujemy dwa razy w tygodniu, na świetnie przygotowanym boisku z naturalną trawą, niedaleko szkoły. Czym byłby sam trening bez rywalizacji w lidze. W tym roku bierzemy udział w Kids Soccer League na Soccer Arenie. Jesteśmy jednym z sześciu zespołów w lidze i jak do tej pory rozegraliśmy dwa spotkania. Pierwsze z nich zremisowaliśmy a drugie wygraliśmy. Kolejny mecz rozegramy 7 października. Naszym celem drużynowym w lidze jest odnoszenie sportowej satysfakcji w każdym kolejnym meczu. Chcemy grać techniczną, rozsądną i skuteczną piłkę. Moim celem jako trenera drużyny jest sprawienie, aby chłopcy potrafili czerpać radość z gry w piłkę nożną. Ponadto chciałbym, aby moi zawodnicy potrafili podejmować samodzielne decyzje i mieli poczucie, iż na boisku liczy się zespół a dopiero potem indywidualności. Przed nami wiele miesięcy treningów, zmagań ligowych, turniejów oraz weekendowy wyjazd do Wrocławia. Bardzo się cieszę ze składu jaki mamy. Nie znaczy to jednak, że drzwi do dołączenia do naszej drużyny są zamknięte. Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych spragnionych emocji i zrównoważonego rozwoju ciała, ducha i umysłu, na treningi w poniedziałki i czwartki. „I gnają, i pchają, i pociąg się toczy…”

Zachęcam do śledzenia naszych ligowych zmagań na stronie:

http://kidssoccerleague.pl/1058-ksl-rocznik-200506-gr1-jesien-2018/