Witryna zrealizowana dzięki:

Warsztaty dla młodych sportowców i rodziców

UKS Żagle został zaproszony przez firmę SuperDrob do udziału w pilotażowym projekcie „Kuchnia SuperTrampkarza”, czyli warsztatach kulinarnych skierowanych do młodych piłkarzy. Warsztaty zostały przeprowadzone przez świetny zespół z Panią dietetyk Patrycję Jeziak na czele. Warsztaty odbyły się w ciągu trzech wieczorów, a każde spotkanie trwało ponad dwie godziny i zostały zrealizowane na terenie firmy SuperDrob w Karczewie.

„Bardzo ucieszyło nas zaproszenie do udziału w Kuchni SuperTrampkarza. Ważnym elementem w codziennej pracy UKS ŻAGLE jest integralny rozwój naszych podopiecznych, czyli również kwestie budowania dobrych nawyków odżywiania, regeneracji czy nawodnienia. To był strzał w dziesiątkę! Gospodarze zapewnili bardzo atrakcyjną i angażującą formę przekazywania wiedzy. Chłopcy uczestniczyli między innymi w quizach, a także sami przygotowali napoje izotoniczne, pyszne koktajle z buraków czy nutellę, której głównym składnikiem były daktyle” – powiedział trener Mateusz Nagórski.
Celem warsztatów była edukacja młodych sportowców w zakresie zdrowego stylu życia. W spotkaniach wzięli udział piłkarze UKS ŻAGLE z klas 4–6. Podczas pierwszego spotkania chłopcy zaznajomili się z tematem nawodnienia, a na drugim – regeneracji. Ostatnie spotkanie dotyczyło przede wszystkim odżywiania i było bardzo praktyczne.

„Na ostatnim spotkaniu chłopcy samodzielnie przygotowywali różne potrawy. Zostali podzieleni na dwie grupy i każdy z uczestników miał konkretne zadania do wykonania. Jedni przygotowywali sałatki, drudzy pieczone warzywa, a jeszcze inni zajmowali się produktami mięsnymi. Całość wydarzenia odbywała się pod okiem profesjonalnego kucharza w świetnej atmosferze, która udzieliła się wszystkim chłopakom z ŻAGLI. W trakcie kiedy chłopcy pracowali, w pomieszczeniu sąsiadującym odbywała się lekcja dotycząca odpowiedniego odżywiania młodych sportowców, której uczestnikami byli rodzice zawodników UKS ŻAGLE. Finałem spotkania była wspólna degustacja dań przygotowanych przez synów” – powiedział trener Łukasz Sapała.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość wzięcia udziału w projekcie „Kuchnia SuperTrampkarza”. Bardzo doceniamy liczne inicjatywy oraz zaangażowanie SuperDrob SA, których celem jest wsparcie lokalnej społeczności, a w tym edukację młodych sportowców. Warsztaty w których wzięliśmy udział, były doskonałą okazja dla uczestników na pogłębienie wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia, a w sposób szczególny w zakresie odpowiedniego nawadniania, regeneracji i odżywiania.

Spotkania w ramach Kuchni SuperTrampkarza prowadzone były w serdecznej atmosferze przez zespół profesjonalistów. Wiedza podczas warsztatów przekazywana byłą w bardzo atrakcyjnej i angażującej formie. Nasi piłkarze byli bardzo zadowoleni z praktycznego wymiaru zajęć i mogli doświadczyć, że sami są w stanie przygotować zarówno zdrowe napoje, jak i posiłki. Jako trenerzy jesteśmy bardzo wdzięczni widząc, że wzrósł poziom świadomości naszych wychowanków.”- powiedział Koordynator sekcji Piłki Nożnej- Mateusz Nagórski

Więcej o projekcie SuperDrob: [KLIK]

nawodnienie

dav

Ulotka_A5.cdr IMG_20200114_180514 Logo SuperTrampkarz

Leave a Reply