Witryna zrealizowana dzięki:

Wspomnienie z wakacji Przedszkolnego Klubu Sportowego

Wakacyjny Klub Baletowy

Podczas wakacji w lipcu odbył się Wakacyjny Klub Baletowy. Na zajęcia uczęszczały dzieci, które regularnie uczęszczają na zajęcia baletu w ciągu roku szkolnego, ale dla niektórych były to pierwsze spotkanie z baletem.

Podczas zajęć uczestnicy uczyli się pozycji stóp oraz rąk przy  dźwiękach muzyki klasycznej.  Podczas zabaw tanecznych dzieci mogły poznać repertuar muzyki klasycznej m.i. Vivaldiego „Cztery pory roku” oraz utwory ze słynnych baletów takich jak  „Dziadek do orzechów”. 

Zajęcia baletowe to również nauka prawidłowej postawy, utrzymywania równowagi  oraz ćwiczenia rozciągające niezbędne w tańcu baletowym.

Wakacyjny Klub Baletowy został zakończony pokazem, w którym uczestnicy zaprezentowali  swoje umiejętności do czterech utworów. Przedstawili  szereg pozycji baletowych oraz kompozycje taneczne. Mali tancerze zostali nagrodzeni gromkimi brawami przed widzów.

Wakacyjny Klub Taneczny

W dniach 24-28 lipca w przedszkolu Strumienie odbywał się Wakacyjny Tydzień Taneczny!

Dzieci codziennie pilnie ćwiczyły i doskonale się bawiły czego efektem były 3 choreografie, które zostały zaprezentowane ostatniego dnia.

Nowością w tym roku był podsumowujący cały tydzień teledysk, który dzieci nagrały wraz z instruktorem – Mateuszem Mielcarzem.