Witryna zrealizowana dzięki:

ZA NAMI ZIMOWA PRZYGODA Z SZACHAMI

W pierwszym tygodniu ferii dzieci miały możliwość wzięcia udziału w tygodniu zajęć szachowych. Był to cykl pięciu spotkań, w których wzięły udział przedszkolaki, które uczestniczą w regularnych zajęciach szachowych oraz dzieci, dla których było to pierwsze spotkanie z tą królewską dyscypliną.

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie przystąpiły do nauki podstawowych szachowych zagadnień. Zajęcia uatrakcyjniały prezentacje o nietypowych kompletach szachów, bajki o tematyce szachowej, kolorowanki dotyczące bierek szachowych czy klejenie własnej szachownicy.
Zajęcia prowadzili pan Marcin Dobrowolski i pani Ewa Przeździecka, która podzieliła się z nami swoimi wrażeniami – „Uczniowski Klub Sportowy Żagle od wielu lat podejmuje różnorodne inicjatywy związane z promocją szachów w Przedszkolu Strumienie. Bardzo mnie cieszy, że tym razem padło na feryjne zajęcia szachowe. Dało to możliwość dzieciom, które nie miały wcześniej styczności z szachami do poznania choćby podstawowych zasad tej gry. Poza tym mam nadzieję, że zajęcia, które staraliśmy się z Marcinem przeprowadzić w jak najbardziej atrakcyjny sposób, umiliły uczestnikom feryjny pobyt w przedszkolu.”

Leave a Reply