Witryna zrealizowana dzięki:

Żagle na Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w Pływaniu

W dniach 27 i 28 marca 2019 na pływalni Anin w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży zorganizowano Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w pływaniu. Tradycyjnie na tej imprezie nie mogło zabraknąć reprezentacji Szkoły Żagle. W środę startowali uczniowie z klas 3-6 Szkoły Podstawowej. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Lewantowicz, Ksawery Bojemski, Stefan Bojemski, Adam Kłyszewski, Stanisław Szostak, Stefan Jończyk, Marek Kamiński oraz Filip Romanowski. Biorąc pod uwagę fakt, że dla niektórych chłopaków były to pierwsze poważne zawody pływackie w życiu ich postawa oraz zaangażowanie były godne podkreślenia. Ostatecznie nasza ‘młodsza’ reprezentacja zajęła 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. Warto tu wyróżnić Filipa, który w swoim indywidualnym starcie otarł się o podium, zajmując ostatecznie 4. miejsce.

Dzień później startowała młodzież (klasy 7-8 SP oraz 3Gim.). Tu widać było, że nasi zawodnicy są bardziej doświadczeni. Nasza reprezentacja w składzie: Stanisław Korzeb, Filip Romanowski, Mateusz Sotkowski, Aleksander Łasak, Oliwier Dobrowolski oraz Krystian Nowiński zaprezentowała się bardzo dobrze. Indywidualnie tylko Oliwier był bardzo blisko podium (4. miejsce) natomiast w wyścigu sztafetowym nasi pływacy zajęli bardzo dobre 3. miejsce. Ostatecznie zliczając starty indywidualne oraz występ sztafety ‘starsza’ drużyna Żagli zajęła 4. Miejsce w Dzielnicy. Gratulujemy pływakom doskonałych startów i już teraz zapraszamy na kolejne Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu „Duc in altum 2019”, które odbędą się pod koniec maja. Bliższe informacje prześlemy niebawem!