Witryna zrealizowana dzięki:

III Ogólnopolski Turniej Niepodległościowy

III Ogólnopolski Turniej Niepodległościowy

W minioną sobotę odbyła się trzecia edycja Niepodległościowego Turnieju Piłki Nożnej. Zawody, które organizowane są corocznie przez szkołę Żagle oraz UKS Żagle ponownie zgromadziły tłumy. W turnieju wzięło udział 12 drużyn: Polonia Warszawa, PKS Radość, Victoria Sulejówek, WAPN Warszawa, Mazur I Karczew, Mazur II Karczew, Advit Wiązowna, Sternik Kraków, KS Wesoła, KS LAS oraz UKS Żagle I i UKS Żagle II.

Oprócz rywalizacji sportowej oraz wątków patriotyczno-historycznych, zespoły wzięły udział w konkursie matematycznym.

Trenerzy UKS Żagle przeprowadzili również z każdą drużyną specjalną grę „Raz, dwa, trzy decydujesz Ty”, w której młodzi piłkarze mogli odkrywać wartość i wagę wolności.

Samym centrum i sercem wydarzenia była jednak hala sportowa, w której zacięcie, ale w duchu fair-play rywalizowały ze sobą wszystkie zespoły. Mecze były bardzo wyrównane, a emocji nie zabrakło do samego końca.

Świetnie zaprezentowały się obydwie drużyny UKS Żagle. Drugi zespół ostatecznie okazał się zwycięzcą zawodów!!! Chłopcy pokonali po serii rzutów karnych (finał zakończył się remisem 1:1) WAPN Warszawa! UKS Żagle I zajął wysokie IV miejsce.

– Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopców! Nie byliśmy faworytem w finale. Zwycięstwo będzie wspaniałą pamiątka dla nas wszystkich. Trzeba przyznać, że szczęście było po naszej stronie. Ale zwyciężyliśmy przede wszystkim dzięki ofiarnej obronie, ogromnej woli walki i ambicji wszystkich chłopców (11 wspaniałych zagrało w finałowym spotkaniu), którzy do samego końca wierzyli w zwycięstwo – powiedział trener Mateusz Nagórski.

– I udało się! Bramka Mateusza Sotkowskiego na 5 sekund przed końcem spotkania sprawiła, że widownia eksplodowała z radości! Nasi młodzi piłkarze odważnie podchodzili do rzutów karnych i ostatecznie pokazali, że wszystko jest możliwe – dodał trener.

Dziękujemy firmie SuperDrob oraz miastu Józefów za pomoc w organizacji. Dziękujemy drużynom za wspaniałą atmosferę i walkę. Dziękujemy Rodzicom, którzy zorganizowali świetną kawiarenkę, a także nieśli chłopców do boju fantastycznym dopingiem!

Końcowa klasyfikacja:
1. UKS ŻAGLE II
2. WAPN
3. PKS RADOŚĆ
4. UKS ŻAGLE I
5. ADVIT WIĄZOWNA
6. MAZUR KARCZEW II
7. POLONIA WARSZAWA
8. KS LAS
9. VICTORIA SULEJÓWEK
10. KS WESOŁA
11. STERNIK KRAKÓW
12. MAZUR KARCZEW I