Sobotnie atrakcje

Sobotnie atrakcje

Dla Dzieci

Dla Mam

Zapraszamy na sobotnie zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Oferta dostępna również dla dzieci, które nie uczęszczają do Przedszkola „STRUMIENIE”.
Start 20 lutego. Grupy ruszą jeżeli zbierze się odpowiednia liczba chętnych.
Miejsce: Przedszkole „STRUMIENIE”, ul. 3 Maja 129, Józefów k. Otwocka.

Zapisy: biuro@ukszagle.pl

Piłka nożna godz. 10.00 (60 min) [90,00 zł/m-c]

Pierwsze kroki na zajęciach piłkarskich to oswajanie przedszkolaków z piłką. Chłopcy kształtują sprawność ogólną, a także poznają fundamentalne zasady piłki nożnej. Trenerzy wykorzystują narrację bajkową oraz różne zabawy z piłką. W ten sposób pragną zarazić chłopców pasją do ruchu oraz systematycznej aktywności fizycznej.

Szermierka godz. 10.00 (45 min) [100,00 zł/m-c]

Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym rozwijające skoczność, koordynację, szybkość jak również uczące takich cech jak waleczność, braterstwo oraz prawość. Podczas zajęć dzieci mogą nauczyć się podstaw szermierki, spróbować walki białą bronią jak również rozwijać swoją sprawność fizyczną poprzez dobrą zabawę. Zajęcia prowadzi Mistrzyni Polski w szermierce oraz trener KSZ Warszawianka Katarzyna Sadowy.

Balet – Jazz godz. 10.00 (45 min) [75,00 zł/m-c]

Pozwólmy dzieciom przenieść się w świat fantazji, gdzie jak księżniczka na balu bądź książę na białym koniu, dadzą się ponieść pięknej muzyce, wykonując nieskomplikowane pas. Zajęcia te bazując na dwóch uzupełniających się technikach tanecznych i ćwiczeniach wzmacniających, uelastyczniają, korygują postawę oraz doskonale rozwijają wszystkie grupy mięśniowe. Dają również możliwość rozładowania napięć, rozwijają wyobraźnię, dając upust energii. Równie ważne w tym rodzaju zajęć są doznania artystyczne i uwrażliwienie na piękno muzyki klasycznej, jak i podniesienie sprawności fizycznej.

Taniec – MUSICAL godz. 11.00 (45 min) [75,00 zł/m-c]

Te zajęcia to swoisty teatr bez słów. Wyrazem ekspresji jest tutaj taniec, śpiew i ruch sceniczny.Technika tańca dostosowana jest do rodzaju opracowywanego utworu. Dzieci mają możliwość rozwijania zdolności aktorskich poprzez kreowanie różnych postaci z bajek, nadając im określony charakter. To praca nad ekspresją, plastyką ciała i gestem scenicznym. Dzieci tańczą do utworów ze znanych przedstawień musicalowych i bajek muzycznych takich jak Mała Syrenka, Piotruś Pan czy Tarzan, ucząc się powoli tekstów piosenek. Poprzez w/w działania wzmacniane jest także poczucie pewności siebie oraz motywacja.

FIT BALLET [100,00 zł/m-c lub 1 zajęcia 30,00 zł]

Zajęcia łączące elementy tańca klasycznego, jazzu, pilates i barre au soul. Odbywają się przy odpowiednio dobranej muzyce – nie tylko klasycznej. Trening ten gwarantuje wysmuklenie sylwetki, odciążenie i wzmocnienie mięśni kręgosłupa, ujędrnienie i podkreślenie mięśni brzucha, pośladków i ud. Koryguje postawę ciała. Ćwiczenia prowadzone są zarówno na środku sali jak i przy drążku baletowym. Poprawiają pamięć ruchową, nadając ciału sprężystość i grację.

Zajęcia te przeznaczone są dla wszystkich, którym podoba się balet, chcą poznać jego tajniki i zasłużyć na miano „motyla ze stali”.

FIT KOREKT [100,00 zł/m-c lub 1 zajęcia 30,00 zł]

Głównym celem tych zajęć jest przywrócenie prawidłowej postawy ciała oraz wyrobienie nawyku utrzymania postawy skorygowanej, w czasie wykonywania codziennych czynności. Pracujemy nad uzyskaniem równowagi napięcia mięśniowego, zwiększeniem zakresu ruchu w stawach, poprawą ruchomości kręgosłupa, wzmocnieniem szkieletu mięśniowego, mięśni brzucha, dolnej części pleców i pośladków. Trening ten nie obciążając stawów, zwiększa również wydolność, elastyczność, gibkość, koordynację oraz wewnętrzną wytrwałość. Zajęcia prowadzone są do muzyki wprowadzającej w dobry nastrój.