Witryna zrealizowana dzięki:

Klub Żeglarski na Pucharze Warszawy w bojerach

W sobotę 16 stycznia Klub Żeglarski wybrał się na zawody Pucharu Warszawy w bojerach (żeglarstwo lodowe), które odbyły się nad Zalewem Zegrzyńskim. Na zawodach pojawiliśmy się w roli obserwatorów, ale kto wie, może w przyszłości ktoś z naszej sekcji stanie do rywalizacji w tej niezwykle emocjonującej konkurencji. Nasz zaprzyjaźniony klub – KS Polonez wystawił swoich reprezentantów, więc mieliśmy okazję przyjrzeć się przygotowaniom z bardzo bliska. Szykując swój bojer do startu, Pan Piotr opowiedział trochę o specyfice tego sportu oraz omówił budowę i zasady sterowania bojeru – z pewnością wzbudziło to zainteresowanie wśród chłopaków, w końcu bojery rozpędzają się do ponad 70km/h! Chwilę później 32 zawodników ustawiło się na linii startu i ruszyli do pierwszego tego dnia wyścigu (zawody były dwudniowe). Pogoda tego dnia sprzyjała, świeciło piękne słońce, wiał lekki wiatr (ale wystarczający do latania na bojerach), tylko kilka stopni poniżej zera i oczywiście pokrywa lodowa na całym Zalewie. Lepiej nie mogliśmy trafić, było to pięknie spędzone sobotnie przedpołudnie.