Witryna zrealizowana dzięki:

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

W dniach 10-12 sierpnia br., odbyły się po raz kolejny we Wrocławiu, Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, w których wystartował uczeń naszej szkoły, z klasy 3b, Dominik Nocek.

W tym roku, w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, wzięło udział około 1000 szachistów, należących do ścisłej czołówki krajowej, podzielonych na 12 grup wiekowych, od 8 do 18 lat, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt.

W Szachach Błyskawicznych, rozegranych na dystansie 13 rund, w tempie gry 3 minuty + 2 sekundy na zawodnika, w swojej grupie wiekowej do lat 10, Dominik zajął 34 miejsce  na 126 zawodników, natomiast w Szachach Szybkich, rozegranych na dystansie 11 rund, w tempie 15 minut + 10 sekund, uplasował się na 47 pozycji na 132 startujących.

Udział w Mistrzostwach Polski, o tak wysokiej randze, z udziałem najlepszych szachistów z całej Polski, to cenne doświadczenie dla każdego zawodnika, gdzie trzeba dużo pokory, woli walki i wytrwałości, aby rozegrać, w ciągu trzech dni, aż 24 rundy szachowe, jedna po drugiej, o zmiennym przebiegu i dynamice gry.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Film podsumowujący Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach [KLIK]

Domi

Hala

Gra