Witryna zrealizowana dzięki:

Młodzi piłkarze na sportowo uczcili Niepodległość!

W dniu 10 listopada 2018 roku odbyła się 7. edycja Niepodległościowego Turnieju Piłki Nożnej. Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy Żagle. W zawodach, które odbyły się w józefowskiej szkole Strumienie, wzięło udział blisko 100 dziewięciolatków z całego Mazowsza.

Turnieje organizowane przez UKS Żagle to przede wszystkim współzawodnictwo na boisku, ale nie tylko. Oprócz rywalizacji sportowej zawodnicy wzięli udział w grze edukacyjnej, której celem było ukazanie wartości wolności oraz możliwość decydowania. Wysłuchali gawędy p. Krzysztofa Bąkały z Muzeum Niepodległości w Warszawie o związkach sportu z niepodległością. Na koniec każdy otrzymał nagrody okolicznościowe oraz album o naszych symbolach narodowych. Poprzez turnieje chcemy pozytywnie oddziaływać na młodych sportowców. Opowiadamy o ważnych wydarzeniach z historii Polski, a także jej bohaterach – powiedział p. Tomasz Tryk trener UKS Żagle oraz główny organizator Niepodległościowego Turnieju Piłki Nożnej.

Turniej był bardzo emocjonujący do samego końca. Mecz finałowy pomiędzy UKS Żagle, a Józefovią Józefów zakończył się remisem, więc o wszystkim zadecydowały rzuty karne. Licznie zebrani na trybunach Rodzice głośno i kulturalnie dopingowali swoich synów. Ostatecznie lepsi okazali się egzekutorzy z UKS Żagle i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w 7. edycji turnieju.

Za nami fantastyczne wydarzenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem! Serdecznie dziękuje naszym niezawodnym Rodzicom, którzy wspierali nas organizacyjnie! – powiedział trener Tomasz Tryk


Turniej został zorganizowany w ramach programu „Sport i Nowoczesny Patriotyzm – budowanie wspólnoty młodych Polaków”. Program SiNP realizowany jest dzięki wsparciu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

TN2018-foto1