Witryna zrealizowana dzięki:

Orientacja na Mamę 2018 – pierwsza edycja imprezy za nami

W sumie 33 drużyny, ponad 100 uczestników – to liczby które opisują premierową edycję rodzinnego spaceru na orientację dedykowanego dla mam z dziećmi. Pierwsza „Orientacja na mamę” odbyła się w sobotę, 14 kwietnia. Piękna, słoneczna pogoda zachęciła uczestników do wyjścia z domu i stawienia czoła nowemu wyzwaniu. Zadaniem startujących było odnalezienie 19 charakterystycznych detali na terenie Międzylesia. Posługiwali się specjalnie przygotowaną mapą z precyzyjnie zaznaczonymi punktami, kartą odpowiedzi oraz listą fotografii, spośród których 10 było fałszywych. Aż 14 zespołów wykonało zadanie bezbłędnie poprzez dopasowanie 19 zdjęć do odpowiednich punktów na mapie. Klasyfikacja zatem została ustalona na podstawie osiągniętych czasów przemarszu. Trzy najlepsze zespoły na podium praktycznie przebiegły ponad sześciokilometrową trasę: III miejsce – drużyna rodziny Seweryników (MISTRZOWIE) 1:28:44, II miejsce – drużyna rodziny Taborów (TABOR) 1:19:04, I miejsce – drużyna rodziny Bocianów (BOCIANY) 1:09:38. Na trasie czekały nieprzewidziane niespodzianki. Wszystkich zaskoczył niezapowiedziany remont kapliczki, na której znajdował się jeden z poszukiwanych detali. Relacje mam i dzieci były bardzo pozytywne, a samo zadanie okazało się ciekawe i ekscytujące. Mamy nadzieje, że następna edycja, nad którą już pracujemy, będzie jeszcze lepsza.