Witryna zrealizowana dzięki:

Relacja z turnieju Św. Józefa 2019 (rocznik 2010)

Za nami kolejna edycja turnieju Św. Józefa, w którym motywem przewodnim była gra Fair Play. W sobotę 16 marca do udziału w zawodach stawiło się 10 zespołów z rocznika 2010 i młodsi, w tym dwie ekipy złożone z zawodników gospodarzy – UKS Żagle. Jak co roku, odwiedziły nas też zaprzyjaźnione drużyny z innych miast: z Gdańska, Poznania, Płocka i Wrocławia. Dzięki temu turniej stał się wydarzeniem ogólnopolskim. Sportowo zawody stały na bardzo dobrym poziomie. Mecze były wyrównane, a w każdym spotkaniu padła co najmniej jedna bramka. Po fazie eliminacyjnej w grupach A i B przyszła pora na rozgrywki w grupach Liga Europejska i Liga Mistrzów. Ostatecznie cały turniej wygrała drużyna UKS Żagle II przed Wilanowskimi Wilkami i AP GOOL Stanisławów Wielki. UKS Żagle I wygrało natomiast grupę Ligi Europejskiej. Ze względu na tematykę turnieju organizator wyróżnił również jedną drużynę za zachowanie fair play i jednego zawodnika. Nagrodę tę otrzymali jako drużyna piłkarze z Iskier Wrocław, a nagrodzonym zawodnikiem został Karol Szablewski z Józefovii Józefów. Poza rywalizacją na boisku odbyły się konkursy strzeleckie i żonglerki oraz gra edukacyjna, gdzie również przybliżane były zawodnikom zasady fair play. Nie mogło oczywiście zabraknąć świetnie przygotowanej przez Rodziców kawiarenki, która jak zawsze była dobrze wyposażona dzięki uprzejmości firmy SuperDrob.

Ostateczna kolejność:

  1. UKS Żagle II
  2. Wilanowskie Wilki
  3. AP GOOL Stanisławów Pierwszy
  4. Fregata Gdańsk
  5. UKS Żagle I
  6. Iskry Wrocław (nagroda Fair Play)
  7. AP Radość
  8. Józefovia Józefów
  9. Skrzydła Poznań
  10. Szkółka Płock

Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec – Miłosz Filochowski (UKS Żagle II)
Najlepszy bramkarz – Szymon Borowski (AP Radość)
Najlepszy zawodnik – Karol Gacek (Wilanowskie Wilki)
Zawodnik fair play – Filip Szablewski (Józefovia Józefów)
Konkurs żonglerki – Piotr Korba (UKS Żagle II)
Konkurs strzelecki – Karol Gacek (Wilanowskie Wilki)