Witryna zrealizowana dzięki:

Stempelki szachowe jako sposób motywacji młodych szachistów

Bierki szachowe mają swoją „wartość”, która odzwierciedla ich orientacyjną siłę na szachownicy. Jest ich 6, tyle co ocen w szkole. Z racji tej zbieżności pojawił się pomysł zrobienia „szachowych ocen” w postaci stempelków, które oceniać będą postępy młodych szachistów.

Na stempelkach znalazły się obrazki bierek szachowych wraz z motywacyjnymi napisami. I tak np. najsłabszy pionek, jest pionkiem ‘płaczącym” z napisem Nie tędy droga, zdecydowanie silniejsza wieża jest już zadowoloną figurką mówiącą Dobra robota a niezniszczalny król oznajmia Jesteś Mistrzem!

Dzieci po każdych zajęciach dostawać będą pieczątkę z wybraną figurką. Zapraszamy w ten sposób do monitorowania aktywności i postępów swoich pociech na zajęciach.

semple2

stemple1