Witryna zrealizowana dzięki:

Świetne rozpoczęcie sezonu biegowego

Niedziela, 24 lutego, południe! Na starcie kilkaset osób gotowych do rozpoczęcia sezonu biegowego. W tej grupie, tradycyjnie nie może zabraknąć reprezentantów Żagli.

Półmaraton Wiązowski od lat jest dla setek biegaczy pierwszą, oficjalną możliwością weryfikacji pracy treningowej, jaką wykonali w okresie zimowym. Dla klubu biegacza działającego przy UKS Żagle zima była czasem bardzo intensywnej pracy. Walcząc z własnymi słabościami oraz niejednokrotnie nieprzychylnymi okolicznościami fauny i flory nasi młodzi biegacze budowali formę na kolejny już sezon. Jak się okazało w ostatnią niedzielę ciężka praca popłaca a nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania i osiągnęli prognozowane przez trenera wyniki. W biegu na dystansie 5 km. doskonalenie zaprezentowali się: Daniel Bardski (Klub Biegacza i Młoda Kadra- bieganie) i Patryk Pawłowski (Klub Biegacza) oraz Mikołaj Salamon (Młoda kadra- bieganie).

Biegaczom i trenerowi gratulujemy wspaniałego rozpoczęcia sezonu i życzymy kolejnych sukcesów szczególnie, że już w kwietniu finały Mistrzostw Mazowsza w biegach przełajowych, do których zakwalifikowało się dwóch naszych biegaczy.