Witryna zrealizowana dzięki:

Trener Bartłomiej Heberla w Mistrzostwach Polski

Oprócz szachowych sukcesów naszych wychowanków, możemy się pochwalić osiągnięciem naszego trenera Pana Bartłomieja Heberli. Nasz Żaglowy trener, arcymistrz Bartłomiej Heberla w dniach 21-29 marca wystąpił w Mistrzostwach Polski 2017 w szachach. Do tych najważniejszych krajowych zawodów szachowych zakwalifikowało się jedynie 10 czołowych polskich szachistów, w tym p. Bartłomiej. Turniej, rozgrywany w nowoczesnym wnętrzu Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, obfitował w liczne zwroty akcji i budził ogromne emocje. Przed ostatnią, dziewiątą, rundą p. Bartek zajmował 5 lokatę, ze stratą jedynie 1 pkt do lidera i w ostatniej rundzie walczył o medal. Przez większość partii miał przewagę, ale błąd spowodowany niedoczasem dał zwycięstwo (i srebrny medal) przeciwnikowi. P. Bartek ostatecznie zajął 7 miejsce, ale dzięki bardzo dobrej grze w całym turnieju uzyskał najwyższy w swojej karierze poziom rankingu szachowego ELO 2579.

Pełne wyniki oraz wiele zdjęć i nagrań na stronie turnieju: http://mp2017.pzszach.pl/