Witryna zrealizowana dzięki:

Trening techniki koszykarskiej-rzuty

Koniec sezonu treningowego to świetny czas na powrót do doskonalenia elementów techniki sportowej. Z tego założenie wyszedł trener szkolnej drużyny koszykówki, pan Hubert Dziuba i od marca w każdej z prowadzonych przez siebie grup koszykarskich, pracę treningowa ogniskuję na poprawieniu techniki rzutów do kosza.

„Trening doskonalący technikę sportową w każdej dyscyplinie jest jednym z najtrudniejszych i jednocześnie najnudniejszym rodzajów treningu, ponieważ najczęściej polega na wykonywaniu bardzo wielu powtórzeń tego samego ruchu”- pisze trener Dziuba.
„Metodyka takiego treningu jest ściśle podyktowana wynikającymi z fizjologii człowieka trzema etapami motorycznego uczenia się: poznawczym- kiedy poznajemy nowy ruch, zaczynamy rozumieć jego strukturę cel i istotę, generalizacją- gdzie nowe umiejętności łączą się w płynną całość i automatyzacją- gdzie wykonywane bezbłędnie czynności następują bez udziału świadomości”.

Na zajęcia chłopcy wykonuję dziesiątki jeśli nie setki rzutów z różnych miejsc i odległości, co nie tylko poprawia siłę i wytrzymałość górnych partii mięśniowych naszych koszykarzy ale i stopniowo zbliża ich do wejścia w ostatnia fazę nauki techniki ruchu!

„Technikę rzutu a zatem i jego celność można skutecznie polepszyć nie tylko na treningach ale przede wszystkim w czasie wolnym. Zachęcam więc moich zawodników, aby jak najwięcej ćwiczyli: na boiskach, w domach a nawet w swoich pokojach- wszak (zawsze może znaleźć się jakąś piłka lub ja samemu zrobić, którą możemy podrzucać ćwicząc nadgarstek i mięśnie prostowniki ramienia😊”- dodaje trener Hubert.

Koszykarzom życzymy wytrwałości w pracy nad poprawą swoich indywidualnych umiejętności technicznych.