Witryna zrealizowana dzięki:

Turniej Małego Bohatera – zmagania siedmiolatków

W sobotę, 21 maja w szkole przy Lokalnej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Piłkarski Turniej Małego Bohatera dla chłopców urodzonych w 2009 roku zgromadził liczne grono młodych piłkarzy oraz rodziców.

Chłopcy rozegrali w sumie 28 spotkań. Każda z drużyn pokazała wielkiego ducha wali. Turniej rozgrywany był według formuły bezpunktowej. Tego dnia każdy z chłopców był zwycięzcą i każdy otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. W turnieju wzięły udział: Wicher Kobyłka, Dragon Warszawa, Junak Warszawa, Józefovia Józefów oraz dwie drużyny UKS Żagle.

Oprócz rywalizacji na boisku uczestnicy mogli wziąć udział w licznych atrakcjach. Zwycięzcą w konkursie żonglerskim został Mateusz Urbanowicz z Wichru Kobyłka, a w konkursie strzałów do bramki również zawodnik Wichru Adam Michalik. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa oraz wspaniała kawiarenka przygotowana przez Rodziców gospodarzy.

Nie zabrakło atrakcji przewidzianych dla Rodziców. Wicedyrektor szkoły Żagle ds. wychowawczych Janusz Wardak opowiedział w jaki sposób kształtować małego bohatera. – „Aby wychować małych bohaterów potrzebny jest przykład ojców, którzy sami walczą o swoje męstwo, zgoda mam na podejmowanie ryzyka i ponoszenie konsekwencji przez synów oraz ograniczenie konsumpcyjnego stylu życia, który uniemożliwia rozwój hojności” – powiedział p. Wardak.

Odwaga, szybkość, zaangażowanie i umiejętności zdobyte podczas treningów sportowych. To wszystko zaowocowało wspaniałą przygodą na boisku. To Wy jesteście Małymi Bohaterami tego wydarzenia – podsumował turniej Kamil Wołoszka, prezes UKS Żagle.

Turniej Małego Bohatera to jedno z wydarzeń programu „Sport i nowoczesny patriotyzm – budowanie wspólnoty młodych Polaków”, który może być realizowany dzięki wsparciu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Dziękujemy!