Witryna zrealizowana dzięki:

UKS ŻAGLE w Telewizji Republika

W miniony weekend w Telewizji Republika wystąpiło trzech reprezentantów naszego szkolnego klubu sportowego. Byli to trener i koordynator sekcji piłki nożnej w UKS Żagle, Mateusz Nagórski oraz dwóch licealistów, Jakub Pochwalski i Stanisław Korba. W porannej transmisji telewizyjnej przedstawiciele UKS Żagle opowiedzieli, czym jest i na czym polega działalność UKS Żagle i opowiedzieli też o kolejnej edycji Turnieju Solidarności, który odbędzie się 16–17 grudnia na hali sportowej przy ul. Poezji 5.
Poza tym Trener i uczniowie z naszego liceum opowiadali o własnych odczuciach towarzyszących takim turniejom organizowanym przez UKS Żagle. Warto wspomnieć że Turniej Solidarności to tylko mała część działalności UKS Żagle poza planową siatką treningową.
Taka edukacja przez wydarzenia sportowe jest bardzo atrakcyjna i wartościowa, ponieważ młodzi ludzie lubią rozrywkę , rywalizację sportową, a przy okazji zdobywają wiedzę na bardzo ważne tematy z historii Polski” – mówił Jakub Pochwalski.
Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków, jaką pokazali. Zachowali się jak profesjonaliści. Odpowiadali na temat, krótko i zwięźle” – powiedział po programie trener Mateusz Nagórski.
Podczas całej transmisji Trener opowiedział też trochę o programie „Młoda Kadra”, który już zaczyna swoją działalność . Trener opowiedział też, jak trudna jest praca trenera i co trzeba mieć w sobie i jakie cechy trzeba posiadać, by dobrze wykonywać to zadanie.
Więcej na temat programu „Młoda Kadra”, który ma na celu wykształcenie nowych sędziów piłkarskich oraz trenerów, znajdą Państwo w tym numerze Tygodnika w osobnym artykule mojego kolegi.