Witryna zrealizowana dzięki:

W SŁUŻBIE SPORTU I INTEGRACJI

Rywalizacja to ważny i nieodzowny element szkolenia sportowego. Pozwala ona nie tylko na zweryfikowanie stanu wytrenowania czy przygotowanie zawodników ale jest też naturalną płaszczyzną do rozwoju indywidualnego i społecznego. To w rywalizacja najczęściej stykamy się z naszymi słabymi i mocnymi stronami, to dzięki niej wiemy na co stać nas i naszych kolegów z drużyny, to ona ‘podpowiada’ w którym kierunku powinniśmy się rozwijać.
Ale uczestniczenie w wydarzeniach sportowych to nie tylko okazja do rywalizacji ale i do poszerzania horyzontów społecznych, poznawania nowych ludzi czy zacieśniania istniejących już więzów.
W dobie edukacji na odległość, gdzie naturalne kontakty międzyludzkie bywają ograniczone, odczuwamy bardziej niż do tej pory jak one są ważne dla właściwego i całościowego rozwoju człowieka- szczególnie młodego.
Wychodząc naprzeciw szczególnym potrzebom społecznym ‘naszych czasów’ UKS Żagle przygotował szereg inicjatyw sportowych, turystycznych i rekreacyjnych, które oprócz walorów merytorycznych mają być naturalną płaszczyzną do spontanicznej i naturalnej integracji naszej szkolnej społeczności. Przyczynkiem do wyjścia z domu, stanięcia w szranki sportowej rywalizacji, lepszego poznania siebie i innych oraz pokonania własnych słabości czy ograniczeń. Wśród w/w wydarzeń znalazły się zarówno zawody sportowe jak i eventy turystyczne czy rekreacyjne. Poniżej znajduje się wykaz planowanych przez nas inicjatyw, które będą miały miejsce w najbliższej przyszłości:

20.02.2021 „Wyzwanie Góry Meran- czyli konkurs w zjeździe na (nie) byle czym”- wypad integracyjny dla uczniów klas 8’ych’/ Góra Meran- OTWOCK;
25-28.020.2021 „ KarkonoSKI Ekspres” – Wycieczka do Szklarskiej Poręby dla uczestników klubu turystycznego UKS Żagle / Szrenica- SZKLARSKA PORĘBA;
13.03.2021 „Streetball po Żaglami”- turniej koszykówki 3×3 dla uczniów klas 4-8 SP oraz LO / Strumienie- JÓZEFÓW;
20.03.2021 „Kłus za Kłusym”- wypad integracyjny do Kampinosu dla uczniów klas 8’ych’ w formie gry terenowej / KAMPINOS;
27.03.2021 „Turniej siatkarskich czwórek” dla uczniów klas 7SP- 3 LO/ Strumienie- JÓZEFÓW
31.03.2021 „Chwyć za sztangę”- piąty już żaglerski wielobój siłowy / Szkolna Siłownia – MIĘDZYLESIE

Jak widać nasza oferta jest na tyle szeroka i ciekawa, że znajdzie się w niej miejsce dla każdego miłośnika aktywności fizycznej. Do zobaczenia na boiskach, stokach, trasach, szlakach etc!