Witryna zrealizowana dzięki:

WALKA O KAŻDY TRENING

Od początku kwietnia Uczniowski Klub Sportowy ŻAGLE uruchomił dość szeroka ofertę zajęć prowadzonych on-line pod wspólnym hasłem „TRENING-ON”. Wiele sekcji mogło w tym czasie wznowić treningi oferując jednocześnie, czasem zupełnie inne od dotychczasowego, podejście do swoich zajęć. Od 6 maja, korzystając z tzw. odmrażania sportu, mogliśmy wyjść na boiska i zaproponować treningi stacjonarne (TRENING-OUT) najpierw w 6-, a potem w 14-osobowych grupach ćwiczebnych. Autorski sposób prowadzenia swoich zajęć zaproponował wtedy trener Grzegorz Całczyński, za sprawa którego stworzyliśmy ofertę hybrydową – czyli cykl czterech jednostek treningu funkcjonalnego w tygodniu, z czego dwie odbywają się on-line, a pozostałe mają miejsce na terenie szkoły.

Od 1 czerwca nasz Rząd wprowadza kolejny etap odmrażania gospodarki, w tym sportu. Oprócz możliwości organizowanie zbiorowisk ludzkich do 150 osób mają być też otwarte kluby fitness, siłownie czy baseny. Daje nam to nowe szanse na powrót do normalnej rzeczywistości treningowej i jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego uruchomienie zajęć sportowych innych sekcji, jak np. pływania. Oczywiście dziś nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów i wytycznych, jakie będą się wiązały z otwarciem tych obiektów. Ale już dziś pracujemy na tym, aby wykorzystując aktualny stan prawny być gotowym na rozszerzenie naszej oferty. O szczegółach uruchamiania kolejnych treningów będziemy informować na bieżąco. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą. Do zobaczenia na treningu!