Witryna zrealizowana dzięki:

WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SZACHACH SZYBKICH

Dnia 2.06.2019. na warszawskim Mokotowie została rozegrana Warszawska Olimpiada Młodzieży w szachach szybkich. To najbardziej prestiżowy turniej, w którym rywalizują zawodnicy warszawskich klubów. Zawody zgromadziły łącznie 300 dziewczynek i chłopców w różnych kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik rozegrał 7 partii. W turnieju wzięła udział nasza reprezentacja klubu UKS Żagle.

Najlepszy wynik uzyskał Jan Góral 6 pkt, który po raz drugi zdobył brązowy medal w kategorii chłopców do lat 14 (w dniach 25-26 maja Janek zdobył 3 miejsce w WOMie w szachach klasycznych). Wielkie gratulacje!

W kategorii chłopców do lat 10 najlepsze wyniki uzyskali: Mikołaj Krzyżowski 4 pkt, Wincenty Kobyliński 4 pkt, Jędrzej Berse 3,5 pkt, Mateusz Witek 3,5 pkt, Adrian Kondej 3 pkt, Stanisław Średziński 3 pkt, Michał Sobula 3 pkt, Dawid Lewantowicz 2 pkt, Grzegorz Łasak 2 pkt. W kategorii do lat 12 zagrał Adam Trzeciak uzyskując 3,5 pkt. oraz w kategorii do lat 14 wystąpił Maksymilian Lukosek zdobywając 2,5 pkt. Bardzo dziękuję wszystkim naszym zawodnikom za udział i waleczną postawę oraz grę do końca!