Witryna zrealizowana dzięki:

WITAJCIE BIEDRONKI- OFERTA ZAJĘĆ DLA 3-LATKÓW (OD PAŹDZIERNIKA)

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć PKS dla Biedronek:

ARTISTS & EXPERIMENTS
Artists & Experiments to zajęcia, na których dzieci będą rozwijały swoje zdolności artystyczne na różnych płaszczyznach m.in. plastycznej, technicznej i muzycznej. Będą malowały, modelowały, zdobiły, śpiewały i poznawały instrumenty muzyczne oraz wykonywały mnóstwo innych prac za pomocą często zaskakujących technik. Na zajęciach będziemy też przeprowadzali eksperymenty i za pomocą zabawy uczyli się o właściwościach różnych substancji. Zajęcia artystyczne przeplatane będą elementami sensoplatyki i arteterapii, będziemy wykorzystywali media artystyczne jako sposób komunikacji i wyrażania swoich emocji.

BALET
Balet to zajęcia z podstaw tańca klasycznego (potocznie nazywanego baletem). Dzieci poprzez ćwiczenia, układy baletowe oraz różnego rodzaju zabawy muzyczne uczą się gracji, gibkości, precyzji, dyscypliny i koordynacji ruchowej oraz rozwijają się ruchowo, a także muzycznie. Dziewczynki zakładają na zajęcia kostiumy baletowe i spódniczki, oraz rajstopki i baletki. Piękny strój oraz nauka zwiewnych i delikatnych kroków baletowych pomaga im przenieść się w bajkowy świat i poczuć jak małe księżniczki. Efekty nauki baletu będą prezentowane w postaci układów baletowych.

DANCE MIX 4 KIDS
Dance Mix 4 Kids to zajęcia taneczne, podczas których dzieci poznają wiele technik tanecznych i uczą się rozróżniać style: taniec towarzyski, hip-hop, disco, show dance, zumba i inne. Zajęcia dance mix to praca nad poprawną sylwetką, koordynacją wyczuciem rytmu, ale przede wszystkim doskonała zabawa.
W każdy semestrze dzieci poznają kilka układów tanecznych, które dwa razy w roku prezentują na scenie, podczas Festiwalu Tańca! Jest to cykliczna impreza, z wieloma atrakcjami towarzyszącymi, podczas której za każdym razem uczestniczy około 500 małych tancerzy.

GIMNASTYKA Z ELEMENTAMI INTEGRACJI SENSORYCZNEJ
Celem zajęć gimnastyki z elementami integracji sensorycznej będzie wzmacnianie napięcia mięśniowego, poprawa wad postawy i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki elementom integracji sensorycznej dzieci będą ćwiczyły prawidłowe odbieranie oraz interpretowanie bodźców zmysłowych. Na każdych zajęciach będą odbywały się również gry i zabawy w przystępnej dla przedszkolaków formie.

LEKKOATLETYKA DLA SMYKA
Lekkoatletyka to dyscyplina sportu oparta na naturalnym ruchu, zalicza się do niej m.in. biegi, rzuty, skoki i wieloboje. Zajęcia lekkoatletyki dla smyka opierały się będą na grach i zabawach ruchowych związanych z tą dyscypliną sportową. Podczas zajęć dzieci poznają różne konkurencje lekkoatletyczne, a to wszystko w formie zabawy. Będą miały także możliwość zdobywania medali.

SZERMIERKA
Szermierka to zajęcia rozwijające skoczność, koordynację, szybkość jak również uczące takich cech jak waleczność, braterstwo oraz prawość. Podczas zajęć dzieci mogą nauczyć się podstaw szermierki, spróbować walki białą bronią jak również rozwijać swoją sprawność fizyczną poprzez dobrą zabawę.

TANIEC LUDOWY
Zajęcia te opierają się na tańcu ludowym i zabawach muzyczno-tanecznych. Taniec ludowy to coraz bardziej powszechna forma tańca dla dzieci, ponieważ kroki taneczne można dostosować do wieku małych tancerzy, a zabawa jaka temu towarzyszy jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Taniec ludowy rozwija nie tylko poczucie rytmu i inne zdolności muzyczne i taneczne dzieci, ale także jest świetną okazją do zapoznania się z bogactwem i pięknem polskiej kultury ludowej. Efekty nauki tańca będą prezentowane w postaci układów tanecznych.
Zapisy na zajęcia odbywają się wyłącznie przez formularz zapisów dostępny pod linkiem: https://ukszagle.sportsmanago.pl/rekrutacja
Regulamin zajęć: [KLIK]
Harmonogram i cennik zajęć: [KLIK]