Witryna zrealizowana dzięki:

Baletnice dały występ na „Gwiazdobraniu”

Podczas Dziesiątego „Gwiazdobrania” najstarsza grupa przedszkolna Koniki zaprezentowała pokaz baletowy. Do występu dziewczynki przygotowywały się od nowego roku szkolnego. Po raz pierwszy tez pod kierunkiem p.Anny Opłockiej. Grupa baletowa zaprezentowała swoje umiejętności do dwóch utworów Straussa i Rachmaninowa.
Pierwszy utwór to Polka op.269 Straussa – dynamiczny, skoczny utwór, podczas którego dziewczynki zaprezentowały taniec po kole oraz ćwiczenie Ronde de jambe.
Do utworu „Polka Włoska” Rachmaninowa dziewczynki przedstawiły kompozycję ruchową w pozycji siedzącej na podłodze przedstawiając to, co każda tancerka baletowa zna doskonale. Praca stóp i ćwiczenia rozciągające, czyli to co zwykle dziewczynki wykonują na rozgrzewce. Dziewczynki zaprezentowały się w nowych jednolitych strojach: różowe spódniczki baletowe, opaski oraz bluzeczki UKS specjalne przygotowane z okazji pokazu.
Podczas pokazu uśmiech nie schodził małym baletnicom z twarzy. Widać było jak ogromną radość sprawiają im występy przed publicznością.

tygodnik