Witryna zrealizowana dzięki:

Tenisiści (prawie) na medal

Świetną zabawę, wielkie emocje i doskonałe wynik mogliśmy obserwować w miniony wtorek podczas Mistrzostw Szkół Podstawowych Dzielnicy Wawer w tenisie stołowym.
Nasza drużyna składała się z trzech zawodników tenisowej sekcji UKS Żagle: Tomka Matoska, Janka Górala oraz Michała Malinowskiego. Na wstępie zmagań 9 ekip podzielono na dwie grupy. My trafiliśmy do tej większej, 5-cio drużynowej. Czekały nas zatem trudne 4 mecze. Chłopcy dzielnie stawiali opór przeciwnikom, co zaowocowało uzyskaniem drugiego miejsca w grupie i pewnym awansem do rozgrywek finałowych. Tam nie było już słabych przeciwników! Pierwszy mecz przegraliśmy, przez co na osłodę mogliśmy powalczyć o brązowe medale. Nasza ostatnia potyczka była tak wyrównana, że o ostatecznym wyniku musiała zadecydować gra deblowa. Niestety, podopieczni trenera Marka Zalewskiego pomimo wielkiego ducha i niemałych umiejętności ulegli rywalowi zajmując ostatecznie i tak rewelacyjne 4. miejsce!
Na wyróżnienie zasługuje fakt, iż naszą Szkołę reprezentowało dwóch przedstawicieli klas czwartych i jeden co prawda z szóstej ale rocznikowo również młodszy. Michał, Janek i Tomek grali jak równy z równym ze starszymi kolegami a nawet ich ogrywali- brawo! Jeśli chłopaki utrzymają motywacje do treningu to za rok będzie jeszcze lepiej- aż strach się bać!

tenis_f