Witryna zrealizowana dzięki:

Chłopcy tańczą w Falenicy – zajęcia break-dance

Wymagające siłowe ćwiczenia, rytmika i koordynacja, kreatywność, wytrzymałość i wytrwałość to codzienność na naszych zajęciach break dance. Jednak to co najbardziej pociąga młodych chłopców do ruchu, wytrwałości i wysiłku to fabuła, czyli poruszające wyobraźnie historię z których składamy nasze wystąpienia taneczne. Każdy z kroków jeśli nie ma jakiegoś głębszego znaczenia jest po prostu dla nas nudny.

Czymś zupełnie nowym dla chłopaków okazały się „bitwy”, które tak zachwyciły, że w sumie mogły by odbywać się na każdym treningu. „Bitwa” to solowe wystąpienie taneczne na środku parkietu po którym następuje konfrontacja z jednym z przeciwników. Bitwy wiążą się z wysiłkiem przełamania presji społecznej, wstydu i lęku. Robimy to w kontrolowanych warunkach, a największą zaletą spontanicznych starć jest wyrabianie w sobie nawyku podejmowania ryzyka i spontaniczne wychodzenie z opresji.

Taniec break dance nie jest łatwym zajęciem, ma wiele różnych elementów i wiąże się z trudem fizycznym i wysiłkiem ciągłego przełamywania barier dlatego w zespole młodych tancerzy mają szanse zawiązywać się przyjaźnie i głębokie relacje szlifowane w ogniu wyzwań i zdrowej rywalizacji.

W Falenicy tańczą dwie grupy – chłopcy młodsi (klasa 0 i 1) oraz chłopcy starsi (klasa 2 i 3).

Wciąż przyjmujemy zapisy do grupy chłopców najstarszych – uczących się w Międzylesiu. Jeśli uzbiera się grupa, będziemy startować z zajęciami. Zapraszamy!

break-danceFL