Witryna zrealizowana dzięki:

DUC IN ALTUM 2019

W dniach 23 i 24 maja na pływalni w Aninie odbyły się pierwsze otwarte, amatorskie zawody pływackie „DUC IN ALTUM 2019”. Pierwsza niepewność organizatora, którym był Uczniowski Klub Sportowy ŻAGLE dotycząca głównie tego, czy zawody spotkają się z należytym zainteresowaniem została dość szybko rozwiana przez bardzo dużą liczbę zgłoszeń.

Ostatecznie przez 2 dni zmagań w zawodach wzięło udział 203 uczniów i uczennic z warszawskich i podwarszawskich szkół w wieku od 8. do 19.roku życia. Fantastyczna atmosfera sportowego święta udzielała się startującym, którzy swoich sił mogli spróbować, aż w 56 konkurencjach. Rozdano 168 medali oraz ponad 200 pamiątkowych dyplomów i upominków.

Oficjalne wyniki zawodów można znaleźć tutaj – [KLIK]

Galeria wybranych zdjęć znajduje się pod adresem: https://photos.app.goo.gl/rKQ2eu74ycZPRoJr9

Szczególne podziękowania należą się głównemu mecenasowi tego eventu: Zarządowi Województwa Mazowieckiego, z budżetu którego zawody były współfinansowane, partnerowi tego wydarzenia: Ośrodkowi Sportu i Rekreacji Wawer, na obiekcie którego zmagania zostały zorganizowane, chłopakom uczestniczącym w projekcie Młoda Kadra-Pływanie, którzy zadbali o właściwy przebieg zawodów ale przede wszystkim zawodnikom ich opiekunom, nauczycielom i trenerom, którzy licznie stawili się na tym evencie. Hasło tych zawodów brzmiało ‘Duc in altum’, co w tłumaczeniu znaczy: ‘wypłyń na głębię”. Obserwując zmagania pływaków amatorów nie było wątpliwości, że każdy z nich w te dni wypłynął na głębię swoich pływackich możliwości – za co należą się wielkie gratulacje!!!

Sukces frekwencyjny oraz organizacyjny zawodów „DUC IN ALTUM” spowodował, że UKS ŻAGLE już myśli o kolejnej ich edycji- może nawet na jesieni!

DUC 8

DUC1

DUC2

DUC3

DUC5

DUC6