Witryna zrealizowana dzięki:

FERIE Z ŻAGLAMI-OFERTA

Ferie z Żaglami- oferta zajęć feryjnych UKS Żagle

UKS Żagle nie zwalnia tempa i w te (pod wieloma względami wyjątkowe ferie) przygotował ciekawą ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych dla naszych uczniów, będą to:

• Półkolonie piłkarskie „Eliminacje Mistrzostw Świata” (4-8.01 oraz 11-15.01.2021) dla klas 0-IV;
• Dwubój Królewski (JUDO+ Szachy) (4-8.01 oraz 11-15.01.2021) dla klas 0-III;
• Warsztaty koszykarskie „BASKET- MANIA 21” (4-8.01.2021) dla klas VII-III LO;
• Warsztaty pływackie „PROSWIMMERS 21” (4-8.01.2021) dla klas VII-III LO;
• Warsztaty siłowe „ULTRA CORE STABILITY” (4-8.01.2021) dla klas VII-III LO;
• Warsztaty siłowe „POWERLIFT ACADEMY” (11-15.01.2021) dla klas I-III LO;
• Gra terenowa „W POSZUKIWANIU ŚW. GRALLA” (11-15.01.2021) dla klas IV-VI;
• Świąteczny Szachowy Turniej Przyjaciół Sternika „CHESS CLUB” (27.12-17.01.2021).

Poniżej opis inicjatyw feryjnych:

1. Półkolonie Piłkarskie „Eliminacje Mistrzostw Świata”.

Na każdy dzień zaplanowane jest wiele atrakcji. Oprócz codziennych treningów i meczów jest czas na gry i zabawy, konkursy, rekreację i pracę własną. Zajęcia odbywają się zarówno na świeżym powietrzu, jak i w hali Szkoły Strumienie. Obiady przygotowane są przez najlepszy zespół kucharzy.
Półkolonie piłkarskie to świetna okazja do spędzenia aktywnie czasu podczas Ferii. Zachęcamy do zapisów szykuje się niezapomniana przygoda.

Osoba Odpowiedzialna pan Mateusz Szymański- trener piłki nożnej
Zajęcia przewidziane są dla uczniów z klas: 0-4 SP
Termin: w terminie 4-8 stycznia (bez 6.01) oraz 11-15 stycznia 2021 w godzinach 8.00-16.50.
Koszt warsztatów wynosi : I tydzień 280 PLN (bez posiłków) 340 z posiłkami, II tydzień 350 PLN (bez posiłków) 420 z posiłkami
Jeśli syn nie będzie korzystał z obiadów podczas półkolonii to prosimy o przesłanie takiej informacji bezpośrednio po dokonaniu zapisu na biuro@ukszagle.pl. W razie braku informacji uznajemy, że zapis dotyczył półkolonii z obiadami.

2. Sportowe warsztaty w Falenicy – „DWUBÓJ KRÓLEWSKI”

Sportowe warsztaty w Falenicy – „DWUBÓJ KRÓLEWSKI” – Zapraszamy serdecznie na zimowe warsztaty inspirowane dwoma dyscyplinami sportu jakimi są Judo i Szachy. Na zajęciach każdy znajdzie coś dla siebie. Nie będą to zwykłe zajęcia. Trenerzy szykują wiele niespodzianek. Jeżeli jesteś szachistą a judo jest Ci obce i odwrotnie, to jest to dobry czas aby zapoznać się z inną dyscypliną. Będzie to dobry czas aby samemu zamienić się w trenera i wspierać swojego kolegę, który pierwszy raz spotka się z nową dyscypliną.

Prowadzącymi warsztaty będą Tomasz Głuszyk- trener judo oraz Danie Frączek- trener szachów
Zajęcia przewidziane są dla uczniów z klas: 0-4 SP
Termin: w terminie 4-8 stycznia 2021 (bez 6.01) oraz 11-15 stycznia w godzinach 10.00-12.15.
Koszt warsztatów wynosi : I tydzień 120 PLN II tydzień 150 PLN

3. Warsztaty koszykarskie „BASKET-MANIA’21”

Jest to propozycja spędzenie ferii na koszykarskim stylu. Zajęcia odbywać się będą na sali gimnastycznej w Szkole Strumienie.
Celem zajęć jest zwiększenie kompetencji uczestników w zakresie wiedzy, postawy i umiejętności koszykarskich, poszerzanie ich sportowych horyzontów oraz sprawności fizycznej.

Każdy dzień szkoleniowy podzielony będzie na 3 części: koszykarski trening motoryczny, część teoretyczną oraz trening taktyczno-techniczny zakończony grą.

Podczas treningu motorycznego będziemy pracowali nad kompleksowym rozwijaniem wybranych cech sprawnościowych naszych koszykarzy w tym wykorzystując dostępny sprzęt sportowy (np. piłki lekarskie, płotki, tyczki) szczególnie pochylimy się nad szybkością, gibkością i skocznością. Nie zabraknie oczywiście ćwiczeń poprawiających priopriorecepcję i stabilizację.
W trakcie zajęć teoretycznych, zawodnicy będą poznawali ciekawostki związane z ‘basketem’, elementy teorii treningu czy założenia techniczno-taktyczne realizowane podczas 3 części warsztatów.
W trakcie treningu techniczno-taktycznego rozwijane będą indywidualne umiejętności koszykarskie oraz współpraca w ramach zespołu a całość będzie podsumowywana grą szkoleniową.

Prowadzącym warsztaty będzie pan Hubert Dziuba- trener koszykówki oraz nauczyciel WF w Szkole Żagle
Zajęcia przewidziane są dla uczniów z klas: 7SP-3LO
Termin: w terminie 4-8 stycznia 2021 (bez 6.01) w godzinach 13.00-16.00.
Koszt warsztatów wynosi : 200 PLN

4. Warsztaty pływackie „PRO-SWIMMERS’21”

Jest to propozycja spędzenie ferii na sportowo. Zajęcia odbywać się będą na pływali w Aninie oraz w szkole w Międzylesiu.
Celem zajęć jest zwiększenie kompetencji uczestników w zakresie wiedzy i umiejętności pływackich, poszerzanie ich sportowych horyzontów oraz sprawności fizycznej.

Każdy dzień szkoleniowy podzielony będzie na 3 części: trening pływacki na basenie, część teoretyczną oraz trening dla pływaków na lądzie (w Sali gimnastycznej lub na siłowni).

Podczas treningu na pływali uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności pływackie. Treningi będą urozmaicana wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu pływackiego, np. płetw, wiosełek pływackich czy rurek czołowych. W trakcie zajęć teoretycznych, uczniowie będą poznawali ciekawostki związane z ‘wodniackim światem’, elementy teorii treningu czy analizę sportowych technik pływania. W trakcie ‘treningu na lądzie’ będziemy pracowali nad kompleksowym rozwijaniem wybranych cech motorycznych naszych pływaków w tym wykorzystując dostępny sprzęt sportowy (np. piłki lekarskie, ekspandery etc. ) szczególnie pochylimy się nad mobilnością, wzmocnieniem partii mięśniowych wykorzystywanych w wodzie czy priopriorecepcją i stabilizacją ciała pływaka.

Prowadzącym warsztaty będzie pan Hubert Dziuba- trener pływania oraz nauczyciel WF w Szkole Żagle
Zajęcia przewidziane są dla uczniów z klas: 7SP-3LO
Termin: w terminie 4-8 stycznia 2021 (bez 6.01) w godzinach 8.00-12.00.
Koszt warsztatów wynosi : 200 PLN

5. ULTRA CORE STABILITY – BĄDŹ NIE DO ZŁAMANIA

Warsztaty, dzięki którym zbudujemy siłę i wytrzymałość mięśni głębokich tułowia. Zrozumiemy ich rolę w organizmie i sposób funkcjonowania. Jest to fundament do dalszej pracy na treningach siłowych. Zapewnia bezpieczeństwo kręgosłupa i jego zdrowe działanie w przyszłości. Dobrze rozwinięte mięśnie głębokie w sposób bezpośredni przekładają się na nasze rezultaty sportowe osiągane w innych dyscyplinach. Uczniowie będą mieli okazje do pobicia własnych rekordów w ćwiczeniach izometrycznych. Część warsztatowa w ciekawy sposób przybliży wiedzę z zakresu przygotowania do treningu, fizjologii człowieka oraz rozwoju indywidualnego sportowca.

Cztery dni zajęć warsztatowych w układzie:
1. rozgrzewka, rozciąganie dynamiczne, budowanie czucia głębokiego – 16:30-17:30
2. część teoretyczna i warsztatowa (materiały wideo, indywidualna analiza potrzeb i cech charakterystycznych zawodnika, obliczanie podstawowych wskaźników takich jak: spoczynkowy wydatek energetyczny, podstawowa przemiana materii, zapotrzebowanie kaloryczne, itp.) – 17:30-18:30
3. trening ćwiczeń angażujących mięśnie głębokie o rosnącym stopniu trudności – 18:30-20:00

Prowadzącym warsztaty będzie pan Grzegorz Całczyński- trener personalny oraz sekretarz rady zarządzającej Szkoły Żagle
Zajęcia przewidziane są dla uczniów z klas: 7SP-3LO
Termin: w terminie 4-8 stycznia 2021 (bez 6.01)w godzinach 16:30-20.00*.
Koszt warsztatów wynosi : 90 PLN

*w przypadku zmiany obostrzeń rozważymy przesunięcie zajęć na wcześniejsze godziny

6. POWERLIFTING ACADEMY – PIERWSZY ŻAGLOWY TRÓJBÓJ SIŁOWY

Warsztaty mają na celu w bezpieczny sposób przeprowadzić zawodników przez okres przygotowania i startu w pierwszych zawodach trójboju siłowego – koronnej dyscyplinie treningu z wolnymi ciężarami. Będziemy doskonalili przysiady ze sztangą, wyciskanie leżąc i martwy ciąg w całkowicie asekurowanej formie, dostosowanej do wieku i indywidualnych możliwości. Warsztaty zakończą zawody, które przeprowadzone zostaną w profesjonalnej formule obowiązującej na oficjalnych mistrzostwach świata. Uczniowie otrzymają niezbędną porcję rzetelnej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Porozmawiamy o odżywianiu, regeneracji, długofalowym planowaniu treningu oraz wielu innych sprawach związanych z treningiem siłowym.

Pięć dni zajęć warsztatowych w układzie:
1. aktywacja i mobilizacja układu ruchu – 16:30-17:30
2. część teoretyczna i warsztatowa (materiały wideo, identyfikacja i obliczanie parametrów oraz wskaźników istotnych w trójboju, wiedza z zakresu anatomii i biomechaniki, wskazówki w obszarze odżywiania i regeneracji) – 17:30-18:30
3. trening ćwiczeń wspierających i doskonalenie właściwych bojów (wyciskanie, przysiad, martwy ciąg) – 18:30-20:00
15 stycznia (piątek) – 16:30-20:00 – wewnętrzne zawody trójbojowe w formule Wilks’a z uwzględnieniem masy ciała zawodników.

Prowadzącym warsztaty będzie pan Grzegorz Całczyński- trener personalny oraz sekretarz rady zarządzającej Szkoły Żagle
Zajęcia przewidziane są dla uczniów z klas: 1-3LO*
Termin: w terminie 11-15 stycznia 2021 w godzinach 16:30-20.00**.
Koszt warsztatów wynosi : 110 PLN

*możliwy jest też udział uczniów młodszych z klas 7-8 SP – zorganizujemy wtedy dla nich osobną kategorię wiekową
**w przypadku zmiany obostrzeń rozważymy przesunięcie zajęć na wcześniejsze godziny

7. Gra terenowa „W POSZUKIWANIU ŚW. GRALLA”

Typ aktywności: gra fabularna. Uczestnicy będą podzieleni na drużyny, w trakcie trwania gry będą rozwiązywali różne zagadki i łamigłówki, grali w gry na dworze itp. idąc zgodnie z wymyśloną przez organizatorów fabułą poszukiwania św. Graala.

Organizatorzy: : Michał Siekański, Karol Astrachancew, Piotr Wilk;
Zajęcia przewidziane są dla uczniów z klas:4-6 SP*
Termin: w terminie 11-15 stycznia 2021 w godzinach 8.00-15.00.
Koszt warsztatów wynosi : 300 PLN

*Istnieje możliwość udziału starszego ucznia (7-8SP) ale jego kandydatura musi zostać pozytywnie zaopiniowana przez organizatorów!

8. Cykl Turniejów Szachowych Online dla Przyjaciół Sternika

Okres świąteczno- feryjny będzie wyjątkowo długi w tym roku. Ale dla tych co lubią szachową rywalizację lub dopiero rozpoczynają karierę na szachownicy, przygotowaliśmy małą atrakcję. Za pośrednictwem platformy chess.com będziemy mogli się wirtualnie spotkać i wziąć udział w cyklu turniejów przeznaczonych dla uczniów naszego liceum, rodziców, nauczycieli oraz innych osób, które zostaną zaproszone przez któregokolwiek z uczestników. Potrzebne do tego będzie darmowe konto na platformie chess.com, stabilne łącze internetowe i garść umiejętności.
Zauważamy z radością, że nasi chłopcy coraz częściej angażują się w rozgrywki szachowe, co niewątpliwie rozwija ich pod względem intelektualnym i chcemy wyjść naprzeciw pojawiającym się na horyzoncie potrzebom na tym polu. Szachy od zawsze łączyły ze sobą różne pokolenia, a ostatnio przeżywają w świecie prawdziwy renesans. I my również możemy się w ten sposób spotkać!
Terminy: każda niedziela i środa o godzinie 18:00, począwszy od 27 grudnia. Planowanych jest 7 takich turniejów.
Miejsce: chess.com. Trzeba założyć konto na portalu i zapisać się do – stworzonej specjalnej na tę okazję, grupy.
Format: system szwajcarski – 5 rund, tempo: 10+5. (10 minut na wszystkie ruchy plus 5 sekund po każdym posunięciu)
Organizator turnieju: Robert Jaworski – nauczyciel matematyki w liceum
System szwajcarski umożliwia zorganizowanie turnieju dla graczy o dużej rozpiętości w rankingach i umiejętnościach. Gracze łączeni są w pary na zasadzie ilości uzbieranych zwycięstw, przegrywający grają ze słabszymi rywalami w kolejnych rundach.
Tempo 10+5 to szachy szybkie, ale jest też czas na pomyślenie i dokończenie partii, gdy zostanie już niewiele sekund na zegarze. Ilość czasu jaką trzeba przeznaczyć na jeden turniej: 2,5 godziny.
Zapisy będą się odbywały bezpośrednio u prowadzącego lub poprzez wypełnienie formularza. Podczas samych rozgrywek, będziemy się spotykać za pośrednictwem nicków na chess.com, nie ma konieczności ujawniania danych osobowych. Pragniemy jedynie rozgrywać te turnieje bez anonimowych osób z zewnątrz.
Osoby zaproszone należy przestrzec przed próbą używania podczas gry zewnętrznych silników szachowych, algorytmy chess.com bardzo szybko wyłapują takich graczy i dyskwalifikują.
Spotkajmy się zatem przy wirtualnej szachownicy!

Zapisy na poszczególne inicjatywy przyjmujemy przez formularz: [KLIK]