II Edycja Ligi Funny Judo

W niedzielę 13 marca w Warszawie w ramach Warszawskiej Olimpiady Maluchów, odbyła się II edycja Ligi Funny Judo.

Wystartowało 654 zawodniczek i zawodników reprezentujących 42 kluby. Wśród nich udział w zawodach wzięło ośmioro uczniów „Żagli” reprezentujących szkolny Uczniowski Klub Sportowy.

Wzorem pierwszej edycji, zgodnie z regulaminem, uczestnicy podzieleni zostali na grupy wagowe liczące pięć osób. Tak więc każdy stoczył cztery walki !

Wyniki:

Jakub Borek I miejsce;
Jonasz Filochowski I miejsce;
Jeremi Berse II miejsce;
Tobiasz Duda III miejsce;
Dawid Mazan III miejsce;
Benedykt Oleszczyk III miejsce;
Franek Kamiński III miejsce;
Michał Glapa IV miejsce.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jakub Borek, który tego dnia walczył najskuteczniej i najbardziej efektywnie. Najdłuższa walka Kuby trwała 4 sekundy, czyli jak to określają judocy zaskakiwał przeciwników z „pierwszego uchwytu”.

Bardzo udany debiut zaliczył Franek Kamiński, który wygrał dwie walki.

Gratuluję zawodnikom i bardzo dziękuję rodzicom za obecność na zawodach i pozwolenie zweryfikowania naszej pracy podczas rywalizacji sportowej swoich dzieci a moich zawodników !!!

Pozdrawiam !

Piotr Głuszyk