Witryna zrealizowana dzięki:

Kadra UKS się szkoli

Szkolenie oraz rozwój kadry UKS stanowi ważny element działalności Klubu. Chcemy dać jak najlepszy i najbardziej bezpieczny rozwój naszych podopiecznych, a zapewnić to może dobrze wykształcona kadra trenerska. W minioną sobotę trenerzy UKS wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Klinikę Ruchu, której właścicielem jest p. Andrzej Kępczyński (w przeszłości m.in. osoba współpracująca z Legią Warszawa).

Tym razem trenerzy mogli dowiedzieć się jak prawidłowo zapobiegać urazom u młodych sportowców, a także wzmacniać ich organizmy i kształtować świadomość dotyczącą zdrowego trybu życia. Prowadzący zajęcia w ciekawy i inspirujący sposób przedstawiali ćwiczenia wzmacniające miejsca najbardziej narażone na kontuzje. Kursanci „na własnej skórze” mogli przekonać się jak wygląda wygląda właściwy proces treningowy w tym aspekcie.

Spotkania z takimi fachowcami zdecydowanie pomagają w rozwoju trenerskim. Prowadzący chętnie dzielili się swoją wiedzą i odpowiadali na nasze pytania. Jestem przekonany, że każdy tu obecny mógł dowiedzieć się czegoś nowego, co pomoże mu w dalszej pracy. Ćwiczenia proponowane przez Pana Andrzej i Mateusza zdecydowanie poszerzą wachlarz naszych możliwości, co wpłynie na jakość szkolenia i sprawi, że młodzi sportowcy będą odnosili mniej urazów – powiedział po szkoleniu Łukasz Rychlica, trener piłki nożnej UKS Żagle.

Były to już drugie warsztaty trenerskie organizowane przez UKS Żagle. Na poprzednim spotkaniu, które miało miejsce pod koniec marca, swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się Mateusz Dudek i Michał Libich – trener pracujący w Polskim Związku Piłki Nożnej.

IMG_1072

IMG_1077