Witryna zrealizowana dzięki:

Udana gonitwa na Wyścigach

Zespół UKS Żagle’04/05 w minioną sobotę rozegrał czwarte spotkanie ligowe. Tym razem rywalem Żaglowców był zespół KS Armado II, który swoje spotkania rozgrywa na warszawskich Wyścigach.

Początkowo przewagę zyskali gospodarze. Dosyć szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Po kilkunastu minutach przebudziliśmy się i coraz odważniej atakowaliśmy bramkę KS Armado. W pierwszej połowie zabrakło nam jednak odwagi w podejmowaniu decyzji strzeleckich. Na początku drugiej części gry straciliśmy trzeciego gola i zaczęło nam brakować nadziei. Trwało to jednak tylko przez chwilę. Pomimo trudnej sytuacji nasi piłkarze nadal atakowali coraz bardziej zbliżając się do upragnionej bramki. I udało się! Najpierw z rzutu karnego bramkę zdobył Staś Tymiński. Po około 10 minutach Mikołaj Piotrowski świetnie przymierzył głową po rzucie rożnym i pozostawił bramkarza bez szans. Czasu było coraz mniej, a chęć doprowadzenia chociaż do remisu olbrzymia. Brakowało nam zimnej krwi w rozgrywaniu ataków, ale po raz kolejny udowodniliśmy jak wielkie zagrożenie stwarzamy przy stałych fragmentach gry. To właśnie po jednym z nich (już w doliczony czasie) Michał Janik strzelił głową bramkę, która uratowała nam remis. Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków. Trudno podnieść się z wyniku 0:3, a oni dzisiaj tego dokonali – powiedział trener Mateusz Nagórski.