Witryna zrealizowana dzięki:

Kuźnica Cup 2017 – rocznik 2008 UKS Żagle w Katowicach

Niedziela, 10 grudnia. Zbiórka przed 6:00 rano, za oknem ciemno, wsiadamy w dwa samochody i ruszamy w stronę Katowic. Tak zaczęła się przygoda chłopców z rocznika 2008 na turnieju organizowanym przez UKS Kuźnica Katowice. Na miejsce dotarliśmy przed godz. 10:00, szybka rozgrzewka i gramy.
W sumie rozegraliśmy 8 meczów. Trzy zwycięstwa, remis i cztery porażki. Poziom turnieju był wysoki. Mierzyliśmy się m. in. z Górnikiem Zabrze, z którym pierwsi strzeliliśmy bramkę, ale ostatecznie niestety mecz przegraliśmy. Turniej zakończyliśmy na 6. miejscu. Zwycięzcą została drużyna KS ROW Rybnik.
Ceremonię zakończenia i wręczenia nagród poprowadził gość specjalny – trener Marek Wleciałowski. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybrany został Stefan Bojemski, a Dominik Ilczyszyn otrzymał nagrodę Fair Play całego turnieju – gratulujemy!
Dziękujemy też UKS Kuźnica za zaproszenie na świetnie przygotowane zawody.

To była nasza pierwsza przygoda z turniejem na wyjeździe. Łatwo nie było, poziom piłkarski na śląsku jest zawsze wysoki, do tego dochodziło zmęczenie związane z podróżą. W innych okolicznościach być może udałoby się wygrać co najmniej dwa mecze więcej (które, przegraliśmy w ostatnich momentach). Poza sportowym aspektem też ważny był czas spędzony razem jako drużyna i świetna przygoda. Myślę, że zapamiętamy ten czas pozytywnie – powiedział trener Michał Pielech