Witryna zrealizowana dzięki:

W wizytą u przedszkolnych piłkarzy

W sumie 4 grupy i aż 42 piłkarzy liczy piątkowa sekcja piłkarska Przedszkolnego Klubu Sportowego. Cieszymy się z dużego zainteresowania zajęciami. Liczymy na to, że ten dobry „pierwszy krok” zaowocuje w przyszłości. Naszym celem jest budowanie młodych  sportowców, którzy swoje cele realizować będą na płaszczyźnie sportowej, jak i poza nią

Zapraszamy do lektury co działo się w grudniu u chłopców starszych i młodszych

Trzy i czterolatki:

Na ostatnim treningu najmłodsi piłkarze z Przedszkolnego Klubu Piłkarskiego przenieśli się do krainy baśni! Podczas zajęć ogólnorozwojowych przechodzili przez zaczarowany las, próbując zabrać skarby nieznośnym trollom! Pięknie pokonywali rozmaite przeszkody w magicznym torze przeszkód; skakali przez rzekę, wchodzili do jaskini i mijali z piłką przy nodze trujące grzyby! Biedronki i Wiewiórki świetnie bawili się cały trening! Trzeba przyznać, że są coraz bardziej zdyscyplinowani i wykazują coraz większe zaangażowanie! „Bardzo się cieszymy, że możemy prowadzić tak sympatyczne i radosne grupy!” – skomentowali zgodnie trenerzy Dawid Woźniakowski, Tomasz Tryk oraz Mateusz Szymański.

Jak co piątek w przedszkolu „Strumienie” swoje pierwsze kroki na zajęciach piłkarskich stawiają nasi najmłodsi sportowcy. Chłopcy zrzeszeni w Przedszkolnym Klubie Sportowym poznają fundamentalne zasady gry w piłkę nożną. Trenerzy wykorzystując narrację bajkową pragną zarazić uczestników przede wszystkim pasją do ruchu oraz systematycznej aktywności fizycznej. Nie brakuje również elementów typowo piłkarskich – Na każdej jednostce treningowej kluczowym dla nas słowem jest ”zabawa”. Wspólnie z trenerami uznaliśmy, że w tym wieku bardzo istotne jest połączenie elementów sprawności ogólnej z kształtowaniem czucia piłki. W formie gier i zabaw staramy się wszystkim młodym zawodnikom przekazać jak najwięcej pasji, ale ważny  dla nas jest również fakt, jak uczestnicy radzą sobie z futbolówką przy nodze – powiedział trener Łukasz Rychlica.

PKS2017-4

PKS2017-3

PKS2017-1