Witryna zrealizowana dzięki:

PODSUMOWANIE PIERWSZYCH LETNICH WARSZTATÓW PIŁKARSKICH 2020

Za nami pierwsze „Warsztaty piłkarskie” organizowane przez UKS Żagle. Jest to nowa inicjatywa skierowana do uczniów klas 4-8, której celem jest nie tylko miłe spędzenie czasu z piłką nożną, ale również edukacja sportowa. Miniony tydzień warsztatów miał swój motyw przewodni, którym był temat prowadzenia piłki. Jak wyglądały nasze codzienne spotkania?:-)

Każdy dzień był podzielony na trzy bloki: 9.30-10.30 Trening; 10:30-11:30 II śniadanie + teoria 11:30 – 12.30 Mecz. W kolejnych dniach nasi zawodnicy byli wprowadzani w piłkarskie zagadnienia. Najpierw skupiliśmy się na tym co to znaczy być dobrym trenerem, a także które aspekty powinny być rozwijane podczas dobrego treningu (technika, taktyka, motoryka, psychologia). Następnie chłopcy zostali wprowadzeni w zagadnienie prowadzenia piłki. Poznali 6 detali, które pomagają skuteczniej wykorzystać element prowadzenia piłki podczas meczu. W środę nasi piłkarze zostali podzieleni na grupy, a ich zadaniem było przygotowanie ćwiczeń z prowadzenia piłki, aby we czwartek i piątek w pierwszym bloku warsztatów samemu poprowadzić zajęcia. W piątek z kolei każdy napisał egzamin (wszyscy zdali!), a na koniec podsumowaliśmy całość warsztatów i rozdaliśmy certyfikaty.

Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie. Warsztaty odbyły się w bardzo dobrej atmosferze i wzięło w nich udział 10 uczniów. Nie zapominaliśmy o dobrej zabawie. Chcemy jednak również edukować naszych podopiecznych, poszerzać ich horyzonty, a także pokazywać nowe role, w które mogą wchodzić już niebawem (ścieżka sędziowska czy trenerska w ramach projektu Młoda kadra). To świetna okazja do nabywania doświadczeń i nauki nowych kompetencji. W załączeniu kilka zdjęć z całego tygodnia 🙂

Zachęcam do udziału w kolejnych terminach warsztatów, które zostaną zrealizowane według podobnej formuły, ale z innym motywem przewodnim. Temat warsztatów zostanie pierwszego dnia wspólnie ustalony z uczestnikami 🙂

Terminy:
20-24 lipca
27-31 lipca

Zapisy: [KLIK]