Witryna zrealizowana dzięki:

Medalowe żniwa na Mistrzostwach Józefowa w pływaniu

W dniach 26 i 27 listopada na pływalni ICRiS Józefów zostały zorganizowane szkolne mistrzostwa Józefowa w pływaniu. Dla naszych uczniów na co dzień trenujących w sekcji pływackiej UKS Żagle, był to doskonały czas na sprawdzenie swoich umiejętności. No i sprawdziliśmy- i to jak!

W czwartek na słupkach startowych stanęli młodsi pływacy. Nas reprezentowało trzech chłopców: Stanisław Gancarczyk, Michał Mazurkiewicz oraz Ignacy Łoza. Dla wyżej wymienionych był to głównie start treningowy, mający na celu z jednej strony pokazanie jak wyglądają zawody pływackie a z drugiej dający im perspektywę poziomu do jakiego muszą dążyć, wytrwale pracując na naszych treningach.

Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze a zdobyte przez nich doświadczenia na pewno w niedalekiej przyszłości zaprocentuje.

Prawdziwe pływackie ‘szaleństwo’ rozpoczęło się w piątek, gdy w szranki stanęli starsze roczniki: 5-6 SP i GIM.

Szóste klasy były reprezentowane przez Oliwiera Dobrowolskiego oraz Krystiana Nowińskiego. Obydwaj pływacy nie zawiedli, uzyskując wyśmienite wyniki plasujące ich na podium. Oliwier zajął 2 miejsce w stylu grzbietowym a Krystian 3 miejsce w stylu dowolnym(wyprzedzając Oliwiera o 0,01s.) oraz 2 w klasyku.

Medalowe żniwa były kontynuowane wraz z wejściem na płytę basenu reprezentantów gimnazjum. Nieśmiałe starty w stylu dowolnym ‘dogrzały’ jeszcze chłopaków przed walką o medale.

Styl klasyczny przyniósł pierwsze chwile wielkiej radości za sprawą Tomasza Materny i jego 3 miejsca w kategorii klas 3. Dalej już było ‘z górki’. Jakub Blankiewicz dołożył do tego brąz w stylu grzbietowym (klasy 1). A bracia Jan i Mateusz Jarczewscy między sobą rozstrzygnęli prymat w koronnej i najtrudniejszej konkurencji: 50m. style motylkowym (delfinem). Ostatecznie złoto zainkasował Janek a Mateusz musiał zadowolić się srebrem.

Całość przypieczętowały starty sztafetowe w których w kategorii klas trzecich zajęliśmy 2 miejsce w klasach pierwszych natomiast chłopcy zdobyli złoto! Oba wyniki są wyśmienite a na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż w starszej sztafecie oprócz 3 reprezentantów klasy trzeciej znalazł się młodzik z klasy pierwszej- Jakub Blankiewicz!

Szkołę oraz sekcję pływacką UKS Żagle doskonale reprezentowali:
Stanisław Gancarczyk – klasa 4 (‘docierający’ się w stylach: dowolnym i grzbietowym);
Michał Mazurkiewicz – klasa 4 (doskonalący style: dowolny i klasyczny);
Ignacy Łoza – klasa 5 (dzielnie walczący w stylami: dowolnym i grzbietowym);
Oliwier Dobrowolski – klasa 6 (srebro na 50m. stylem grzbietowym);
Krystian Nowiński – klasa 6 ( srebrny klasyk oraz brązowy dowolny);
Adam Gaik – klasa 1G (złoto w sztafecie 4x50m. stylem dowolnym);
Jakub Blankiewicz – klasa 1G (brąz na 50m. stylem grzbietowym oraz srebro w sztafecie klas 3);
Krzysztof Wójcik – klasa 1G (złoto w sztafecie 4x50m. stylem dowolnym);
Hubert Nowiński – klasa 1G (złoto w sztafecie 4x50m. stylem dowolnym);
Grzegorz Kłyszewski – klasa 1G (złoto w sztafecie 4x50m. stylem dowolnym);
Juliusz Gołaś – klasa 1G (doskonały start na 50m. stylami: dowolnym i klasycznym);
Jan Jarczewski – klasa 3G (złoto na 50m. delfinem oraz srebro w sztafecie 4x50m. stylem dowolnym);
Mateusz Jarczewski – klasa 3G (srebro na 50m. delfinem oraz srebro w sztafecie 4x50m. stylem dowolnym);
Tomasz Materna – klasa 3G (srebro na 50m. stylem klasycznym oraz srebro w sztafecie 4x50m. stylem dowolnym).

Wszystkie wyniki można znaleźć pod adresem: http://icsir.pl/informacje/wyniki-zawodow

Doskonały start w tych zawodach daje olbrzymią satysfakcję i poczucie, że ciężka praca na treningach naprawdę się opłaca.

Zdecydowanie wypłynęliśmy na głębie. Brawo chłopaki- oby tak dalej!!!